Tulen Ylivieskaan. Missä se kyläkauppa on?

Anonyymi

Ajelen viikonloppuna Ylivieskaan. Tarkoitus olisi käydä ainakin shoppailemassa. Saatan käydä Veljesten kyläkaupassa. Siis siellä Vesa Keskisen kaupassa. Onko tämä kyläkauppa kuinka kaukana Ylivieskan kylältä? Siellä minun olisi tarkoitus yöpyä. Veljesten kyläkauppa on vielä näkemättä. Nyt kun kerrankin olen tulossa Ylivieskaan, niin täytyy käydä tämä nähtävyys ainakin vähintään katsomassa!

12

133

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      3 tunnin päässä Ylivieskasta

    • Anonyymi

      Missähän pitäisi käydä seuraavaksi?

    • Anonyymi

      kuka näitä TROLLEJA AINA KIRJOITTELEE

    • Anonyymi

      Onhan Ylivieskassakin kauppoja....

    • Anonyymi

      Yksinäiset ihmiset näitä aloituksia tekee. Pääasia että joku edes kommentoi jotain heidän aloituksiinsa. Vähän sama meno myös yka foorumilla. Surullista mutta totta.

      • Anonyymi

        On kuntia joissa kirjoittelu on lähtenyt kokonaan lapasesta. Ylivieskassa sentään jotain järkeä vielä löytyy


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On kuntia joissa kirjoittelu on lähtenyt kokonaan lapasesta. Ylivieskassa sentään jotain järkeä vielä löytyy

        Tämä nyt on kuitenkin harmiton aloitus.
        Paljon aloituksia ja kommentteja poistetaan jos ne sovi hallituksen eli viherpunaisten narratiiviin esim. koskien haittamaahanmuuttoa,Eu-kritiikkiä ja jne.


      • Anonyymi

        Sata kertaa järkevämpää tehdä aloituksia kuin häiriköidä ihmisten kotien luona. surullisinta vielä että ukkomiehet syyllistyy näihin touhuihin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On kuntia joissa kirjoittelu on lähtenyt kokonaan lapasesta. Ylivieskassa sentään jotain järkeä vielä löytyy

        Vaan olisiko niin että tänne kirjoitellaan lapasesta lähteneistä touhuista.


    • Anonyymi

      Haapavatisille pittäis saaja jottain raijaa.

      • Anonyymi

        Onhan se niin että joskus totuus tekee kipeää.


    • Juu suosittelen että teet UU käänöksen (enkä ole ainoa ja meet suoraan sinne
      keskiseen).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1670
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      23
      1182
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1073
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      906
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      826
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      619
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      561
    10. 71
      557
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      518
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    16. 34
      424
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe