kummassa vähemmän ilmansaasteita ja melua
Keskustassa, josta kaupankäynti siirtynyt kaupppakeskuksiin ja tehtaita ei enää ole keskustoissa kuten teollistumisen alkuaikoina. Ihmiset käyttävät joukkoliikennettä tai korona-aikana kotona.
Vai omakotilähiössä, jossa moni elää 600 neliön tontilla kuin olisi suuretkin tilukset. Sauna lämpiää puulla (pienhiukkasia) ja koiria pari tontilla ja en tiedä onko näitä Helsingissä, mutta aikuisillakin on mönkijää ja muita ja ollaan muutenkin kuin asuttaisiin periferiassa.
Onnko keskustoista tulossa rikkaille luksusasuinpaikkoja ja ovatko fiksut perheet jo muuttaneet keskustaan kerrostaloon? Nousevatko hinnat roimasti? Suunnitellaanko keskustoja nykyän lähinnä asumiseen? Esim kunnollista tavarataloa ei ole ollut pitkään aikaan.
Vai onko omakotilähiö pop terveellisine kasvimaineen ja rentouttavine puuhasteluineen?
Kumpi terveellisempi
Anonyymi
2
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Lutakko on suht puhdas jos ei tuule Kuokkalasta päin. Sekin vain siihen saakka kun entisen sahan sinistyksenestomyrkyt ja lahonestoaineet nousevat kiinteistöjen ilmanvaihtoon. Tai sitten rakennukset alkavat mennä vinoon järvelle päin.
- Anonyymi
Talojen kallistuminen ei haittaa ..kääntä sohvan vain niin päin ettei veri pakene päästä. Vinoon kasvaneita Lutakon asukkaatkin.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "974419Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293283No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452370- 351378
- 331058
- 321016
- 111014
- 158997
- 6924
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12862