Kuka sotkee/rikkoo paikkoja?

Petosmäessä sotkettu paikkoja viimeyönä. Seiniä tuhrittu ja muutama ikkuna rikottu.
12189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Naantalilaiset tämänkin takana.

Äänestä
  • Kävikö poliisi? Vietiinkö porukka säilöön?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kävikö poliisi? Vietiinkö porukka säilöön?

    Karhuryhmä kävi hakemassa porukan pois riehumasta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Karhuryhmä kävi hakemassa porukan pois riehumasta.

    Ei todellakaan mitään karhuryhmää käynyt vaan ihan tavallinen mustamaija joka vei porukan putkaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei todellakaan mitään karhuryhmää käynyt vaan ihan tavallinen mustamaija joka vei porukan putkaan.

    Mitä ihmeen hyötyä on putkaan laitosta. Tuollaisille paatuneille aineiden käyttäjille pitäisi olla muita keinoja. Ei putkassa vietetty yö rikoksia lopeta.

    Äänestä

Koronasulku olisi vältetty, jos mies olisi puhunut totta
Viranomaisten mukaan koronasulku oltaisiin voitu välttää, jos pizzerian työntekijä ei olisi valehdellut.

Äänestä

Asianomaiset vaativat kuuleman mukaan tuntuvia korvauksia tihutöistä. Oikeudenkäynti tapahtuneesta on myöhemmin.

Äänestä

Tuskaiset silmät kertovat, että isä haluaisi vielä puhua ja kertoa juttujaan.

Silti huumori on edelleen läsnä arjessa.

– Nytkin, vaikka sanoja ei tahdo enää löytyä mielen sopukoista, hän huomaa arjen absurdeja tilanteita, ja välillä nauramme yhdessä välillä silmät vesissä.

Äänestä

Onko pojille yhdyskuntapalvelua tulossa?

Äänestä

Nadia oli törmännyt esimerkiksi vuoden 2019 tekstiin, jossa kysyjä ihmettelee, miksi miehiltä jää "jarrujälkiä" alusvaatteisiin. Toisessa keskustelussa nainen kertoi, että hänen mieheltään jää kakkajälkiä lakanoihinkin.

YouTubessa Nadia kertoi törmänneensä myös keskusteluun, jossa jopa väitettiin, etteivät "oikeat miehet" pyyhi.

Äänestä

"Onko pojille yhdyskuntapalvelua tulossa?"

Kyllä on tai oikeastaan palvelus on jo alkanut. Neljän viikon palvelus tekee pojille varmasti hyvää.

Äänestä
  • Toivotaan että pojat oppivat palveluksessa edes jotain.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Petosmäessä sotkettu paikkoja viimeyönä. Seiniä tuhrittu ja muutama ikkuna rikottu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu