Nyt koko euroopan puolesta Ransaka näyttää esimerkkiä,
vaatii muslimeitten sopeutumaan eurooppalaiseen kultuuriin,
antoi muutaman päivän aikaa muslimeille sopeutua,
sama varmaan on pakko tehdä koko euroopan alueella,
turvallisen tulevaisuuden takia,
tänään järviradion valtakunnalisissa uutisissa oli tilanteesta tarkemmin asiaa.
Ranskan vaatimus muslimeille !
28
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Onnistuuko?
- Anonyymi
Kyllä onnistuu,
nyt on koko eurooppa ranskan kanssa samaa mieltä,
vihdoinkin saamme rauhan maailmaan, - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä onnistuu,
nyt on koko eurooppa ranskan kanssa samaa mieltä,
vihdoinkin saamme rauhan maailmaan,Suomessa ei poliitikoilla ole tarpeeksi "munaa" tehdä asioille yhtään mitään. Pelkäävät mielensä pahoittajia.
- Anonyymi
Vihdoinkin asiaa........
- Anonyymi
No sillä tavalla, nyt alkaa olla oikeat ottet hommassa! Pitäisi vielä Marinin hallituksen ilmoittaa sama Suomessa asuville ja oleskeleville että se tulisi kerralla selväksi.
- Anonyymi
Marin ja Ohisalo kohta tuomisevat jyrkästi ranskan koska meillä jakamaton ihmisarvo joka ei koske suomalaista muut menevät edelle.
- Anonyymi
Heh,
jos noin on onko silloin Ohisalo ja Mariini oikeita henkilöitä johtamaan suomen politiikkaa ?????????????????????????????
eirräin outoa on politiikka silloin jos ei y m m ä r r e t ä tehtävänsä täekeyttä
oman maan tulevaisuuden ja turvallisuuden tärkeyttä, - Anonyymi
Rasistipersu suorittaa elämäntehtäväänsä eli ääliömäisyyttään.
- Anonyymi
”Eurooppalaiseen kulttuuriin!?”
Eurooppalaista kulttuuria se Hitlerkin aikanaan edusti. Tuskin kulttuurit poikkeavat toisistaan. Ei nyt pidä lähteä taas onnettomille linjoille.- Anonyymi
Eurooppa on kristinuskoinen maanosa,
muslimien on syytä hyväksyä se,
paras sopeutua tai poistua sinne mistä ovat tulleetki,
Ransaka ON oikeassa !
KOKO EUROOPAN TUKI RANSKALLE ! - Anonyymi
11:17
TÄH ??? !!!
etkö tajua ???? !!!!
euroopalla ON oikeus omaan kristinuskoiseen kulttuuriin,
ja
muslimeitten ON sopeuduttava siihen jos haluavat asua euroopassa,
euroopassa EI tapeta ketään terroristimaisesti puukkojen kanssa heiluta pitkin kyliä, ovatko muslimit vähä-älyisiä kun tuota eivät tajua,
eurooppalainen laki suojelee ihmisyyttä ihmisiä,
- Anonyymi
Jos muslimeilla sitten alkaisi järki toimimaan, tajuta, jos niille kertoo vertaiskuvilla,
esm.
miltä tuntuis jos heidän kotiinsa tultaisiin määräileen
kuinka saa asioista puhua,
minkälaista lakia saavat noudattaa,
tajuaiskohan sittenkään, että he ovat vieralla maalla
luulevat saavansa määräillä asioita oman tahtonsa mukaan,
olisko mitään apua koittaa selvittää tilanteita päinvastaisesti tapahtuviksi, kuin he itse käyttäytyvät ja kuvittelevat asioitten olevan oikein, - Anonyymi
Politiikka mahdollistaa tulla tänne valheellisin perustein. Suomen suht antelias sosiaaliturva ja liberaali turvapaikkapolitiikka kiinnostaa tulijoita. Miten erotat oikean turvapaikkaa tarvitsevan valehtelevasta "turvapaikkaturistista"? Ei tarvitse integroitua. Raha ratkaisee turvapaikkaturistin kohdalla.
- Anonyymi
Femakot vallassa eivät ainakaan tule kiristämään maahanpääsyn kriteereitä, pikemminkin päinvastoin. Mistähän kummunnee tuo ulkomaalaisten hankalien ihmisten ihannointi?
Ainiin,,se Eurostoliiton kansleri halusi "pelastaa" oman maansa pankit.
EUa hyvin kun valtion johtajat ei ole Orbaneita ei Putineita, musimit ymmärtävät mikä on hyväksi heille, ääriradikalisoituneita löytyy aina, jos julkaistaan pilapiiroksia profeetta Muhammedista jatkossakin on varma joku vinksahtanut äärisellanen syylistyy terrorirismiin, onko pakko härnätä, euroopassa muslimeja lähes 60 miljoonaa kyllä siihen määrään mahtuu jos minkälaista.
- Anonyymi
Miksi pitää mahtua juuri eurooppaan. On lähempänä maita joissa ei käydä sotaa. Ne eivät kiinnota. Miksiköhän...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi pitää mahtua juuri eurooppaan. On lähempänä maita joissa ei käydä sotaa. Ne eivät kiinnota. Miksiköhän...
Eivät ne ota uskonveljiään vaan lähettävät levittämään Allahin sanaa Eurooppaan..
Muammar Gaddafin sanoin: "Emme tarvitse miekkaa, Eurooppa vallataan synnyttämällä"
Pahin virhe on noita lähteä kumartamaan ja nöyristelemään kuten Pertikki haluaisi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eivät ne ota uskonveljiään vaan lähettävät levittämään Allahin sanaa Eurooppaan..
Muammar Gaddafin sanoin: "Emme tarvitse miekkaa, Eurooppa vallataan synnyttämällä"
Pahin virhe on noita lähteä kumartamaan ja nöyristelemään kuten Pertikki haluaisi.Paras keino vallata maan on juuri tuolla tavalla. Tarpeeksi porukkaa kun tulee tai syntyy.
- Anonyymi
Ranskikset voisivat lpettaa muslimeille vittuilun, etenkin kun tietävät mitä saattaa seurata.
- Anonyymi
Ranskikset tarvitsevat vaan kovempia otteita muslujen kanssa, eiköhän ne konetuliaseellisesti
ojennettuina asetu. Loppuu puukkojen kanssa heiluminen.
Vakaasti uskon että tulee se kolmas kerta vielä kun musulit ajetaan ulos Euroopasta.
Havaitsivat liian hankaliksi ihmisiksi jo satoja vuosia sitten ja tekivät juuri oikeat päätelmät, mutta "Mama" Merkel päästi taas rajat auki ja barbaarit irti.
Tällaisesta en ollut kuullutkaan. Löysin tuon Uuden Suomen jutun.
Sitten googlasin laittaen hakusanoiksi, ´´Makronin ukaasi musmileille eurooppaan sopeutumisesta.´´
Mitään ei löytynyt Yleltä, Mtv:ltä, eikä Helsingin Sanomista.
Valtamedian uutisointi taitaa olla valikoivaa. Vaikka ei valehdellakaan, niin sopivasti jätetään kertomatta.
Täällä kun suunta on se, että laittomasti maassa oleville, pitäisi saada oleskelulupa.
Minusta tuon uutisen olisi pitänyt valtamediankin uutiskynnys ylittää edes nettisivuilla, missä tilaa on.
Vai onko joku muu löytänyt tätä asiaa muualta, kuin ko. US:sta,- Anonyymi
''Vai onko joku muu löytänyt tätä asiaa ...''
Yllätys yllätys, Huhtasaari ja PerusSuomalaisetNaiset levittivät juttua lähiaikoina.
Sieltä juttu levisi Suomen Uutisiin, vauva.fi, kakspluskeskusteluun ja muihinkin vakavasti otettaviin medioihin.
Suomen Kuvalehti kirjoitti asiasta lokakuussa hieman eri sanoilla. Anonyymi kirjoitti:
''Vai onko joku muu löytänyt tätä asiaa ...''
Yllätys yllätys, Huhtasaari ja PerusSuomalaisetNaiset levittivät juttua lähiaikoina.
Sieltä juttu levisi Suomen Uutisiin, vauva.fi, kakspluskeskusteluun ja muihinkin vakavasti otettaviin medioihin.
Suomen Kuvalehti kirjoitti asiasta lokakuussa hieman eri sanoilla.Kiitos tiedosta. Löysin kyllä tuon Suomen kuvalehden jutun. Valitettavasti vain alku oli luettavissa, loppu oli tilaajille.
- Anonyymi
Kyllä pitää olla pässipäitä jos ei tajua, kyllä valtamediat kertoo tapahtumat ja tapahtuman taustat, vähänkin ymmärtävät ettei tavallinen muslimi Ranskassa ole kurkunleikkaaja, lisää pilapiirroksia kyllä jälestäpäin kuuluu.
Terroristi ei ole tervejärkinen, eihän Suomessakaa tervejärkinen tapa, meillä tapahtuu henkirikoksia joka viikko.
Ylempänä valehtelija Persu väittää minua nöyrestelijäksi Allahin suuntaan, kenen suuntaan persut rukoilee kun heidän populisti äärinarsisti Messias Trumppi laskeutui maanpäälle tavallisten kuolevaisten joukkoon, ei eroa kovinkaan Ano Turtiaisesta.
He syyttäjä jahtaa edelleen Juha Mäenpäätä, männä viikolla Mäenpää kiroili suuressa salissa ..joutui eduskunnan puhemiehen huastateltavaksi.
Pertikki- Anonyymi
Olisit lukenut tuon Eliaanan kirjoittaman, ennenkuin aloit taas vaahtoamaan.
Tuosta on usein asiaa puitu, ja niin se vaan on, kaikkea ei ilmeisesti tule suomalaisen tietää.. - Anonyymi
Säälittävä olet pertikki,enempää en viitsi sanoa.häpeä.
- Anonyymi
Niin, eivät ne kaikki saksalaiset olleet natseja, mutta eivät myöskään vastustaneet sitä. Islam on kuin natsismia uskonnon muodossa ja Hitlerinkin väitetään ihailleen sitä. Jos Islam perustettaisiin tänä päivänä, se kiellettäisiin vaarallisena kulttina.
- Anonyymi
Jumalanpilkka on kielletty 72 maassa. Eurooppalaiset saavat pilkata muiden jumalia
ja sitten ne muut kostavat eurooppalaisille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1413928Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3573048Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt141978Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101685Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41129- 71974
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar42889Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23831- 70818
- 44794