Jos viestittelet jonkun kanssa ja useimmiten olet se aloitteellinen osapuoli - lisäksi jos toinen jättää vielä vastaamatta viestiisi, niin miten se voi olla niin vaikeaa ymmärtää, että hän ei halua olla tekemisissä kanssasi? Voiko siihen olla mitään muuta syytä kuin tuo? Kunpa hän edes sanoisi, ettei tahdo olla edes kaveri, se ehkä auttaisi pääsemään hänestä yli, mutta kun ei sano sitäkään..
N-> M
Miten uskoa, ettei hän välitä?
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kannattaa vaan uskoa, että toisella ei ole minkäänlaisia tunteita tai kiinnostusta sinua kohtaan. Silloin myös itsekin suotavaa lopettaa viestien lähettely, koska luultavasti toinen vain vaivautuu yhteydenotosta. 🙄
Kyllä kiinnostunut mies lähettää usein viestejä! Ja on muutoinkin kiinnostunut toisesta. - Anonyymi
Onnea, olet löytänyt tunteettoman ja kylmän miehen. Pyörittää useaa naista samaan aikaan. Unohda toi tyyppi
- Anonyymi
Lähettäispä joskus joku minullekin viestiä :/
- Anonyymi
En haluaisi uskoa tuohon myyttiin että kyllä kiinnostunut mies laittaa viestiä. Voi se olla ettei tykkää viestittelystä ja mieluiten nähdessä tekee selväksi että olet mielessä aina kun ette näe.. Mutta toki suosittelen kysymään suoraan että onko viestittely ok tai soittelisitteko mielummin vai miten menette eteenpäin yhdessä vai erikseen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1512496Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637