Mielestäni tapahtui vallankaappaus, oliko Niemi tämän takana yksin ? ja keräsi kolmikon taakseen. Ketkä vanhat kuuluu tähän liitoon.
Vallankaappaus
10
172
Vastaukset
- Anonyymi
Tikulla silmään sitä joka vanhoja muistelee.
8. Hallituksen jäsenten valinta erovuoroisten tilalle kaudelle 2021-2023. Judoliittoon
viimeistään 3.11.2020 tulleiden ehdokkaiden esittelyt liitteessä 2.
Hallituksen jäsenistä erovuoroisia ovat:
Anna-Maria Maunu (ei käytettävissä jatkokaudelle)
Sanna Pyykönen (käytettävissä jatkokaudelle)
Mika Mäkelä (erosi hallituksesta keväällä 2020)
Judoliiton sääntöjen mukaan hallitukseen kaudelle 2021-2023 voidaan valita kaksi tai kolme jäsentä. - Anonyymi
Hah 😁 Trumppiko se siellä kirjoittelee?
- Anonyymi
Kuulin meidän seuran kokousedustajalta että meidokanin ihmisiä oli useammassa seurassa käyttämässä valtakirjaa. Ilmeisesti säännöt tällaisen sallivat?
- Anonyymi
Hyvä jos oli!
- Anonyymi
Keneltä valta kaapattiin???
- Anonyymi
No höpö höpö. Nämä ei olleet vallankaappaus vaan sääntöjen mukaan käydyt vaalit. Niin kuin ne edellisetkin, joissa Niemi putosi puheenjohtajan paikalta. Sitä sanotaan demokratiaksi.
- Anonyymi
Mitkä oli äänimäärät?
- Anonyymi
Pj vain Niemi ehdolla. Hallitukseen eniten ääniä vs vähiten ääniä: Korkki, Meling, Könttä, Pelkonen, Pyykönen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pj vain Niemi ehdolla. Hallitukseen eniten ääniä vs vähiten ääniä: Korkki, Meling, Könttä, Pelkonen, Pyykönen.
Onko lukuja tiedossa vai onko salaisia?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko lukuja tiedossa vai onko salaisia?
Tulee varmaa pöytökirjaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3385724- 765199
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484266- 523901
- 463597
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1543331Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1003144Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky302869- 432249
- 492185