Kalju 5 vuotta ja peruukki

Anonyymi

Laitoin peruukin päähän ja näytin hiukset päässä ääliöltä. Ei voi uskoa miten sitä nuorena on kehdannut näyttäytyä ihmisten joukossa. En voi enää pitää hiuksia päässä.

2

241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olisi varmaan pitänyt hankkia peruukki, joka ei näytä liian nuorekkaalta. Olen itsekin huomannut, että iäkkäämmillä miehillä ei näytä uskottavalta liian tumma ja tuuhea peruukki. Jos peruukin ottaa, sen kannattaisi olla tyylikkäästi harmaantunut. Miehet kuitenkin harvemmin värjäävät hiuksiaan kuin naiset. Eikä miehellä kalju ole mielestäni mitenkään huono. Itse asiassa useimmilla se on ihan tyylikäs vaihtoehto. Tyylikkäämpi, kuin kasvattaa ne pari reunasuortuvaa pitkiksi ja yrittää kammata ne peittämään kaljun. Se vasta noloa on.

      • Anonyymi

        Julkisuudessa on paljon miehiä jotka ovat alkaneet käyttämään peruukkia vaikka se onkin vähän hassun näköistä. Eräs löytyy Suomen eduskunnastakin. Nyt kun on näytetty runsaasti snookerpelejä ja sieltä vanhojakin videopätkiä, niin vanhin aktiivisesti pelaava näyttää nykyisin hassulta liian nuorekkaine peruukkeineen kun vanhoissa videoissa häneltä on jo nuorena ollut tukkaa enää hyvin vähän.

        Kun miehellä alkaa hiukset katoamaan otsalta ja päälaelta, kaljuksi ajeltuna hiustenlähtöön ei tule edes kiinnitettyä huomiota. Jos miehellä on jäljellä enää "rovasinkranssi" takaraivolla, se vanhentaa paljon (vaikka sen antaisi kasvaa takatukaksi), mutta kaljuksi ajettuna nuorentaa kummasti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      179
      5012
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      19
      4397
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3117
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2962
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2902
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2511
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1757
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      35
      1750
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      1741
    Aihe