Kuntavaalien teemana on yhteistyö

Kuntavaalien teemana on yhteistyö. Ketkä puolueet ja mitkä ryhmittymät voivat tehdä yhteistyötä keskenään. Vihreät on valinneet Kokoomuksen, Persut itsensä ja SDP toisensa. Eripurainen kaupunginvaltuusto on puoluekiimassaan unohtaneet äänestäjänsä jo kauan sitten ja ryhmäpäätökset korruption kera loistaa kummallisesti esillä. Yhteistyö ei ole sitä, että äänestäminen ryhmäpäätöksillä olisi jotenkin hyvä etu. Puolueet on ajaneet 30v. aikana Kouvolan muuttotappion kierteeseen ja velkoihin, joita ei maksella kohta millään ilveellä. Demokratiaa koitettiin suolarahojen hinnalla kaventaa vähentämällä valtuutettujen määrää.

Nyt jos koskaan on tilanne, että niitä puolueen porukoita, jotka eivät osaa tehdä aitoa yhteistyötä ja äänestää demokraattiseksi, älkää äänestäkö tekään! Kaikki vaalilupaukset on yhtätyhjän kanssa isojen puolueiden sanellessa miten joka kaupungissa pitäisi tehdä sama ratkaisu kuin sellasissa joissa ei ole samanlaisia ongelmia. Meidän kouvolalaisten ongelmia pahentaakseen tehdään kaikki päätökset niissä kaupungeissa, jossa hyvinvointi vain lisääntyy.

6

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sunisen mukaan Suur Kouvolan sitoutumattomat eivät tee yhteistyötä minkään puolueen kanssa koska puolueilla ei ole mitään annettavaa.

      • Anonyymi

        Tuohan on paskapuhetta... Suur-Kouvolan sitoutumattomat on ainoa paikallisyhdistys joka tekee jo yhteistyötä kolmen puolueen kanssa mennäkseen yhteislistalla vaaleihin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuohan on paskapuhetta... Suur-Kouvolan sitoutumattomat on ainoa paikallisyhdistys joka tekee jo yhteistyötä kolmen puolueen kanssa mennäkseen yhteislistalla vaaleihin.

        Aika jyrkästi sanottu,että Suninen puhuu paskaa vaikka totuus hänen puheista usein onkin kuulijalla


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aika jyrkästi sanottu,että Suninen puhuu paskaa vaikka totuus hänen puheista usein onkin kuulijalla

        Sinun juttus ei pidä paikkaansa Sunisesta, siitä tässä on kyse.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sinun juttus ei pidä paikkaansa Sunisesta, siitä tässä on kyse.

        Suninen tarkoitti sitten ilmeisesti vain itseään,


    • Anonyymi

      Minä olen normaali Kouvolalainen ja yritin tehdä yhteistyötä itseni kanssa, Riitahan siitä tuli, ja laastaria jaettiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      106
      2493
    2. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      227
      2017
    3. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      178
      1805
    4. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      41
      1486
    5. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

      Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
      Maailman menoa
      104
      1366
    6. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1138
    7. Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?

      😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo
      Luterilaisuus
      278
      879
    8. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      64
      798
    9. Vanhemmassa miehessä

      on sellaista elämän mukana tullutta viehättävää charmia. Hän paranee iän myötä niinkuin hyvä viini tai juusto! Tuli tuo
      Ikävä
      61
      751
    10. 90kW kulutus

      Joku kirjoitti sellaisesta tehomaksuaiheen yhteydessä. Tuollainen kulutushan vaatisi pääsulakkeiden kooksi jo vaikka mit
      Maailman menoa
      182
      728
    Aihe