Kuntavaalien teemana on yhteistyö

Kuntavaalien teemana on yhteistyö. Ketkä puolueet ja mitkä ryhmittymät voivat tehdä yhteistyötä keskenään. Vihreät on valinneet Kokoomuksen, Persut itsensä ja SDP toisensa. Eripurainen kaupunginvaltuusto on puoluekiimassaan unohtaneet äänestäjänsä jo kauan sitten ja ryhmäpäätökset korruption kera loistaa kummallisesti esillä. Yhteistyö ei ole sitä, että äänestäminen ryhmäpäätöksillä olisi jotenkin hyvä etu. Puolueet on ajaneet 30v. aikana Kouvolan muuttotappion kierteeseen ja velkoihin, joita ei maksella kohta millään ilveellä. Demokratiaa koitettiin suolarahojen hinnalla kaventaa vähentämällä valtuutettujen määrää.

Nyt jos koskaan on tilanne, että niitä puolueen porukoita, jotka eivät osaa tehdä aitoa yhteistyötä ja äänestää demokraattiseksi, älkää äänestäkö tekään! Kaikki vaalilupaukset on yhtätyhjän kanssa isojen puolueiden sanellessa miten joka kaupungissa pitäisi tehdä sama ratkaisu kuin sellasissa joissa ei ole samanlaisia ongelmia. Meidän kouvolalaisten ongelmia pahentaakseen tehdään kaikki päätökset niissä kaupungeissa, jossa hyvinvointi vain lisääntyy.

6

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sunisen mukaan Suur Kouvolan sitoutumattomat eivät tee yhteistyötä minkään puolueen kanssa koska puolueilla ei ole mitään annettavaa.

      • Anonyymi

        Tuohan on paskapuhetta... Suur-Kouvolan sitoutumattomat on ainoa paikallisyhdistys joka tekee jo yhteistyötä kolmen puolueen kanssa mennäkseen yhteislistalla vaaleihin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuohan on paskapuhetta... Suur-Kouvolan sitoutumattomat on ainoa paikallisyhdistys joka tekee jo yhteistyötä kolmen puolueen kanssa mennäkseen yhteislistalla vaaleihin.

        Aika jyrkästi sanottu,että Suninen puhuu paskaa vaikka totuus hänen puheista usein onkin kuulijalla


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aika jyrkästi sanottu,että Suninen puhuu paskaa vaikka totuus hänen puheista usein onkin kuulijalla

        Sinun juttus ei pidä paikkaansa Sunisesta, siitä tässä on kyse.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sinun juttus ei pidä paikkaansa Sunisesta, siitä tässä on kyse.

        Suninen tarkoitti sitten ilmeisesti vain itseään,


    • Anonyymi

      Minä olen normaali Kouvolalainen ja yritin tehdä yhteistyötä itseni kanssa, Riitahan siitä tuli, ja laastaria jaettiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      90
      5489
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      55
      3647
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      61
      3005
    4. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      46
      2201
    5. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      61
      1976
    6. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      298
      1889
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1616
    8. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      96
      1511
    9. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1397
    10. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      9
      1363
    Aihe