Micra K11 kuljettajan turvavyö

K11-Micran kuljettajan turvavyön kiristysmekanismi hajosi. Mistään ei tunnu saavan varaosaa, uutenakaan. Onko vinkkejä? Löytyykö siihen sopivia geneerisiä osia tai jonkun muun mallin turvavyötä?
31385
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suosiolla romuttamoon tuollainen rimpula!🤪🤪

Äänestä

turvavyössä on kaksi osaa, lukko ja kieli ja rulla.
Molemmat ovat pultattu koriin.
Ainakin Turvavyö oy tampereella valmistaa uuden turvavyön.
Eikö muka esmes mätänetistä löydy?
Entäs varaosahku/ purkaamot näyttäis olevan 259 kpl turvavyötä tarjolla Nissan Micraan.
Ei sen tarvitse olla Nissanin leimalla varustettu.

Äänestä
  • Ilmeisesti kuljettajan turvavyö on hajoava osa - purkaamot täynnä pelkääjän ja takapenkin turvavöitä. Vyön kiristysmekanismi on pettänyt, itse vyö on ihan OK kunnossa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

K11-Micran kuljettajan turvavyön kiristysmekanismi hajosi. Mistään ei tunnu saavan varaosaa, uutenakaan. Onko vinkkejä? Löytyykö siihen sopivia geneerisiä osia tai jonkun muun mallin turvavyötä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu