Porilaiset, terve järjenkäyttö ja hysteerinen ideologia ovat vastakohtia. Ei paljon tarvitse miettiä miksi Pori on hiipuva kaupunki esimerkiksi elivoimaiseen Raumaan verrattuna. Meillä kaupungin vihervasemmisto on ajanut asiat tähän malliin.
Järjenkäyttöä ole sallittu.
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Syy on sama kuin kysymyksessä miksi suomi menee nurin? Suksi kun meillä on koulutyttölauma ministereinä, ja kaupunkien ja kuntien johdossa naisia. Siinä syy miksi suomi kaatuu, islam valtaa ja infrastruktuuri romuttuu.
Vaalit tulossa ehdokkaiksi vaan ja näyttämään tietonsa ja taitonsa.Ennen kunnia asia päästä päättämään ja hoitamaan yhteistä omaisuutta.Ehdokkaiden saaminen jo kiven takana saadaanko listoille.Vain koulutetut naiset etsivät uraa,mutta miehet teidän koulutuksenne ja taitonne esille-Myykää itsenne urapolulle.
Ei nyt kerkiä mukaan politiikkaan mukaan sillä jonkun jonkun täytyy tehdä tuottavaa työtä joka hyödyttää koko kansaa. Toki olisi hyvä olla poliiikkona puolustamassa ikäihmisiä tässä maassa jossa mamut ja heidän tarpeensa on asetettu vanhusten edelle.
Hyvä Hallitus meillä on. Vai olisiko joku kapitalistiåuulaaki parempi, vieläkö riittää tuhkaa pesissä?
Ei oo edes pesää, kokoomuksen äänestäjä varasti senkin.