sättäilyä chatissa

Anonyymi

Kuinka kovasti elämänne on "sätissä",nyt olisi aika vaikka hiukan ulkoilla jotta se pää ei kärvenny kommenteista,nämä jotka pääsevät ei muuta kuin pihalle rentoutumaan ja ne ketkä eivät,ottakaa hyvä kirja käteen ja keskittykää siihen. Monien mahdollisuuksien sätti antaa teille ihan itse valita joko riiputte siinä kiinni kuin iilimato ihossa tai vapautatte itsenne hetkeksi ja nautitte elämästä,yksi mahdollisuus tietenkin on jatkaa ja keskustelua siellä päänsisällä mikä on elämässä tärkeää.

2

298

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sättiaddiktion mielenkiintoisin esiintymismuoto on keskustelupalstalle porskuttajat, jotka antavat käytännön ohjeita siitä, miten chatista "pitää mennä pihalle rentoutumaan ja keskustelemaan elämän merkityksestä pään sisäisen äänen kanssa".

      Sinulle ei juolahtanut mieleen, että ehkä ihmiset kirjautuvat chatteihin nimenomaan syystä, että pään sisäisen monologin vastapainoksi on mukavaa kommunikoida muiden ihmisten kanssa ja saada erilaisia näkökulmia omiin ajatuksiin tai vaikkapa vain seuraa yksinäiseen kahvihetkeen.

      Erityisen paljon ei vaadi oivallusta ymmärtää kuluneen vuoden olleen hyvin haastavan sosiaalisten suhteiden ylläpitämisessä. Chateilla on siis ollut merkittävä rooli mielenterveyttä ylläpitävänä palveluna, jonka erilaiset yhdistykset ja kuntatoimijatkin ovat ymmärtäneet ja perustaneet nettiin keskustelusivustoja ja asiakasvastaanottoja.

      Elä sinä oma elämäsi ja anna muiden tehdä omat valintansa.

      Live and let live.

    • Anonyymi

      Nikkien arvailuja

      16.01.2017 10:36 exexchatti

      Moni asia saa naurun aikaiseksi "sätissä" kaikenmaailman nikkien arvuuttelijat ja kuka kukin on,miksi, no siksi koska pilkut ja sanamuodot kertovat kuka on kirjoittaja ,onko näin? Ei todellakaan,kaikki lähtee "sättärin" päästä siellä viskoo ja pahasti,mitä sillä on väliä miten kukin täällä tai "sätissä" kirjoittaa ja laittaa pilkut /pisteet ,mitä sillä on väliä kuka siellä nikin takana on? Voisiko joku valaista minua mitä sillä on väliä kuka siellä nikin taustalla on jos et hae seuraa tai halua tutustua,miksi se on olevinaan niin tärkeää,monihan vain haluaa ajankulua ei seuraa mielialalääkkeitä syövistä vainoharhaisista "sättäreistä"?


      Kuinka kovasti elämäsi on "sätissä"?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois

      Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie
      Maailman menoa
      336
      6386
    2. Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia

      Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta
      Maailman menoa
      73
      4184
    3. Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat

      Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom
      Maailman menoa
      43
      3552
    4. Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?

      Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole
      Maailman menoa
      94
      3450
    5. Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa

      Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava
      Maailman menoa
      125
      3439
    6. Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!

      Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut
      Maailman menoa
      244
      3390
    7. Dannysta tulee isä 83-vuotiaana

      Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll
      Maailman menoa
      74
      2967
    8. Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki

      Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin
      Maailman menoa
      103
      2712
    9. Abdullah iski Citycenterin vessassa

      Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html
      Maailman menoa
      214
      2419
    10. Pääsiäisen kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä kirjoitus kertoo Riikka Purrasta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus pursuaa halveksivaa, jopa a
      Maailman menoa
      10
      2309
    Aihe