näillä mennään paras
2600 corollaa myyty 25.11 päivitys
Anonyymi
2588
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Trumpiakin äänesti aika moni, eikä heitäkään voi pitää kovin järkevintä tai viisainta.
skoda käy kohta kaupaksi usassa-vasemmisto vallassa tammikuussa
Viime kuussa tähän aikaa 3200 Corollaa. Joko alamäki alkoi?
Alamäessä Toyotaa lataa itseään, ja taas mennään jopa puolet sähköisesti. Eikö olekin etevää?
Puolet sähköisesti, sen kun näkisi oikeassa elämässä. "Itselataavasta" se virhe jo alkaa, kuten tiedämme.
Kun Toyotan hankkii, niin elämä lähtee oikeasti alamäkeen, se on ainakin totta.
2633 nyt
No sääliksihän tuo käy 2701 harhautunutta massan mukana kulkevaa perässähiihtäjää.
Niin tietysti suurin osahan on näitä towereita joille itäauto on suorastaan velvollisuus.
Kommarimaan skoota kommarimaa kiinan kiinalaisilla komponenteilla olisi jotain tavoittelemisen arvoista, eikö?(
Fiksuimmat historiaa tuntevat ja tietävät mitä eroa on japanilla ja tsekillä ja niiden työn laadulla.
Minulla on päivittäisessä käytössä japanilaisia taottuja keittiöveitsiä. Ne ovat todella hyviä. Minulla oli myös Japanissa suunniteltu ja koottu Honda VFR750 joka oli aivan huippu.
Japanin työn laadulla ja Turkissa kootun tojotan välillä ei ole mitään yhteyttä.
Tässä käytännön esimerkki siitä millaista kuraa rakennetaan tojona.
https://www.youtube.com/watch?v=gxK3vFNyYxQ
Turkkilainen rakentaa auton turkkilaisena. Ja jenkki jenkkinä. Ei niistä japanilaisia tule sillä että heittää japanilaisen firman haalarin päälle.
Historia ei tunne yhtään kuukautta jolloin Corollaa olisi myyty 2600kpl. Ei lähellekään!
siis yhtä myyty noin monta kertaa?
2918
nyt jo 2850!
sunnuntaina ?
2999-meneekö 3000 rikki
Tässä kuussa vähemmän kuin lokakuussa. Montako rekisteröitiin lokakuussa?
Itse itselleni vastaten: 548kpl
Marraskuussa vain 390 Corollaa meni rekisteriin!
Corollan suosio hiipuu kuin oli odotettuakin. Kolmella korimallilla ja lussulla ja lussummalla moottorivaihtoehdolla ei pitkälle pötkitä.
Kohta kun samaa autoa saa halvemmalla ja pitemmällä huoltovälillä, Corolla hiipuu entisestään.
Massapostaus trolli tehnyt saitista kurapaskoo. .kiitos laitos hoirokin. .Kuka fiksu aikuinen viitsii lukea 5v tasoisen hiekkalaatikko skeidaa. . skeidaa. .
5v tasoisen kurapaskoo. . Hiekkalaatikko kinastelioiden tasoa. .Laitos hoirokin spammii. .
Laitos hoirokin sittaa. . Laitos hoirokin sittaa. . Laitos hoirokin sittaa. .
Jos aloittajan tieto olisi pitänyt paikkansa, olisi rekisteröintejä peruttu kuukauden mittaan yli 2000 kpl. Lienee ennätys alallaan?
Tottaki sitä myydään paljon kun se on halpa mutta se myynti ei tee siitä hyvää. Halpa ja hyvä pitää yleensä ostaa erikseen ja se on taas kallista. Siis ostan kalliin niin saan hyvän ja se ei ole mikään tojota lelulaatikko.
Toyotalla kyykytät itsesi ja perheesi simpanssien tasolle,siinähän kyykit 4 jalalla ja tappelette banaaneista. Jokaisesta myydystä Toyosta menee iso siivu Japsien sotapuolueelle,aseita ja tarvikkeita raakalais armeijalle tulevaan Aasian valloitukseen. Tarvitaan orjia ja naisia seksi orjiksi Aasian herrakansalle.