Minkä valmistajan renkaita olette käyttäneet Bravossa ja ovatko olleet äänekkäitä ajossa? Pitäisi uusia kesärenkaat ja tarjontaa on jos jonkinlaista. Asiallisia vastauksia kiitos, sillä tuntuu koko ajan lisääntyvän häiriköiden määrä, eikä ole sefuja juurikaan ole, jotka voisivat kontrolloida tilannetta.
Bravon renkaat
vaihto edessä
4584
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Pirellin alkuperäiset asennusrenkaat ovat ainakin minun autossani olleet ihan hyvät, ei ihmeempää rengasmelua.
Michelinin energyt. Hiljaiset ovat.
Michelin energy XT2:set ostin, 195/50R15 ja olivat hiljaisemmat kuin edelliset omistamani kitkat. Eikä todellakaan hinnalla pilatut.
Voin suositella - Suomalaiset laatugummit kohtuukustannuksin. Eivät ehkä kaikista hiljaisimmat (eivät kuitenkaan äänekkäätkään), mutta toimivat, turvaliset & kestävät.