Muutama juttu jossa Jukkola katsoo asiaa "pienen" rakentajan näkökulmasta ja Urpilainen ja Smedman yrittää olla viisaita jossa kaikilla on pallo hallussa.
Pienenä rakentajana sanon että urpilainen ja smedman eivät ymärrä mitä paskanluontia pienikin rakennusprojekti tosiasiassa on, jukkola ymmärtää koska hän näkee paskaluontia lähietäisyydellä.
https://www.keskipohjanmaa.fi/uutinen/605060
https://www.keskipohjanmaa.fi/uutinen/605794
Kaupunki luvitukset rakennusvalvonta
15
1421
Vastaukset
- Anonyymi
Poliittisten pisteiden hakemisessa urpilainen C:o löi kirveensä kiveen joka tylsytti SDP:n tulevat kuntavaalit.
- Anonyymi
Rakentamisessa vanhat ihmiset eivät saa vanhuksille kuuluvia palveluita.
Kaupunki auttaa enemmän päihderiippuvaisia kuin terveen elämän vanhuksia. - Anonyymi
Totta tosiaan, mikä tarkoitus on Urpilaisen ja Smedmanin kirjoituksella "vastaan" Jukkola?
Mitä hyötyä heidän sepustuksilla on rakentajille?
Mikäli minulla olisi rakennusprojekti meneillään ja siellä luvitus ym asiaa jotka vain seisoo ja odottaa, niin saisinko heiltä jotakin apua vai ohjaisivatko he minut takaisin rakennusvalvontaan? - Anonyymi
Onko kaikki hyvin kokkolassa, saako sitä mitä tilaa vai tuleeko vain esityksiä miten kaikki on kallellaan suntiin päin.
- Anonyymi
Aika kummaa aikaa täällä, kun esittäjä ei esitä mitään.
Voisihan sitä vaikka hahhattaa heh heh!!
Sekavaa selitystä SDP:n nokka-miehiltä voisiko joku tulkata, ketkä ovat avustaneet heitä saamaan sekasotkun aikaan rakentamisessa esim. kaupungin kaikkien asioitten hoitamisessa, koska melkein joka päivä on joitakin sotkuja lehdissä.
Ketkä ovat vastuussa liian suuresta henkilöstöstä, paranisiko palvelu jos vähennetään 10% henkilöstöstä ainakin talous petraantuisi, voi perustellusti kysyä onko kaupungilla liikaa piälys-miehiä ja liian vähän tekijöitä.- Anonyymi
Yksikin virkamies istuu koneella kokopäivän ja lukee päivälehtiä.Klo 13.45 se aloittaa kahvinkeiton ja kahvitunti kestää 68 min.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yksikin virkamies istuu koneella kokopäivän ja lukee päivälehtiä.Klo 13.45 se aloittaa kahvinkeiton ja kahvitunti kestää 68 min.
Katsoin kaupungin sivuilta myönnetyt rakennusluvat 2 viikon ajalta.Ei kovin tehokasta toimintaa yhteensä 15 lupaa myönnetty joista 4 rakennuslupaa loput luvan pidentämisiä/maalämpö/jätevesi tai vastaavia "pikkulupia".Kuitenki kokkola-lehdessä valittelivat kiireettä.Toivottavasti tuohon puljuun ei tule oikeasti koskaan kiirettä,jos on noin tehottomat työntekijät.
- Anonyymi
Kiitos tälle Jukkolalle sekä Porkolle,että jaksatte pitää tärkeää asiaa esillä.Hyvä jos saatais rakentamiseen mielekkyyttä,eikä kaikki voimavarat kuluisi jo lupien saamiseen .Myös rautakaupat kiittävät,kun luvat tulisi kohtuullisesti.Hän joka ratkaisee nämä rakennuslupaongelmat pitäisi valita vuosisadan kokkolalaiseksi.
- Anonyymi
Asiakaspalvelu koulutukseen koko virkakunta .
- Anonyymi
Virkamiehet istuvat siellä kopperoissaan,eivät seuraa mitä ulkopuolella tapahtuu .
- Anonyymi
En kyllä kaipaa Urpilaisen kommentteja lehteen, jopas piti taas itseään tuoda esille...
Pysyköön pois kommentoimasta ja kommentoikoon tuo Sme... yksin jos asiaa on ja kehtaa! - Anonyymi
Kyllähän se lapsellisen huvittavalta Urpilaisen kirjoitus näyttää kun allekirjoituksena ent. kansanedustaja (16v.)
Ja Smedman filosofian tohtori. Kyllä noilla titteleillä (ansioilla) luullaan uskottavuutta luoda kannanottoon kirjoituksella. :) :) - Anonyymi
Joka nämä on korjattu kunton ?
- Anonyymi
Mitään ei ole tapahtunut.Yhtä tyhjän kanssa .
- Anonyymi
Taas oli joittenkin ehdokkaiden tenteissä luvitukseen puuttuminen .Seuraavissa vaaleissa taas,eikä kukaan saa asiaa kuntoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2053181Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391610Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951472- 921379
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461334Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1561246Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121178Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231009Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89922Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803