Kun muuttaisit USAhan, mihin osavaltioon asettuisit elää-ääää?

Anonyymi

Hej, sinä, aamuvirkku ja iltamyöhäinen...

mies aamuäly
nainen iltasatu

Mihin osa-osavaltioon pesisit Jenkkeissä?

Gallu kysees

7

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Riippuu millä saisin toimeentulon. New Yorkissa ja erityisesti NYC:ssä ja siellä Manhattanilla on oma viehätyksensä, mutta tulotason pitää olla melko korkea.

    • Anonyymi

      Oregoniin. Se on paljolti Suomen oloinen ja luonnoltaan tosi monipuolinen.

    • Anonyymi

      Kuten tuossa jo joku sanoi, jos tulotaso olisi korkea, niin New York ja siellä NYC. Muuten varmaan Kalifornia ja siellä Piilaakso.

      • Anonyymi

        Minä muuttaisin erittäin mielelläni Connecticutin osavaltioon ja siellä Harpersvillen kaupunkiin.
        Kuuluisa Jerry Cotton oli tuolta kotoisin.


    • Anonyymi

      New Hampshire saattaisi olla hyvä. Olettamuksena on , että rahaa olisi taskussa aika paljon valmiiksi. Tuloveroa ei ole, eikä ruokatarvikkeissa veroa. Asuminen vastapainoisesti kallista. Kaunis luonto, melko vähän rikollisuutta.

    • Anonyymi

      Asun Kaliforniassa ja jos voisin muuttaa jonnekkin muualle niin muuttaisin Texasiin.
      Demokraatit ovat tuhonneet Kalifornian, Washingtonin, Oregonin ja New Yorkin.
      Joka vuosi täällä Kaliforniassa enemmän ja enemmän telttakyliä, ihmisulosteita, huumeneuloja, veroja, kalliit asunnot ja nyt aikovat vapauttaa 50 prosenttia rikollisista vankiloista. Rikkaat jotka maksavat suurimmanosan veroista ovat muuttamassa pois tai ovat jo muuttaneet, joten jäljellejääneiden verot tulee nousemaan vieläkin korkeammalle.
      Jos muutat tänne USAhan ja saat kansalaisuuden, niin toivottavasti ET äänestä demokraatteja.

      • Anonyymi

        Meitä natseja riittää joka kolkkaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      149
      10901
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5200
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2413
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2113
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1681
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1514
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      30
      1221
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1166
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      925
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      882
    Aihe