Vaikka vaaleissa on esiintynyt lukuisia suuria epäselvyyksiä, tahallisia rikkeitä ja suoranaisia petoksia!
Nuo asiat TÄYTYY tutkia ja ratkaista oikeudessa. Kansanäänestyksethän ovat koko demokratian perusjalka. Niiden rehellisyydestä ei siis saa olla yhtään epäselvyyttä.
Ja rikosten tutkinta kuuluu lainvalvontaviranomaisille. Trump ei siis ole edes mikään osapuoli asiassa! Hän ei voi eikä saa puuttua rikosten selvittämiseen. SEHÄN olisi valtiopetos!
Kuvaa hyvin ”ammattimediamme” toimittajien älyä ja moraalia, että he kehtaavat moista edes esittää...
Mediamme vaatii oudosti Trumpia luovuttamaan!?
14
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tästäkään ette voi lukea valtamediastamme:
Vaa`ankieli- osavaltio Pennsylvaniassa huomattiin ääntenlaskennassa tapahtuneen valtava outous. Eräässä 670 000 äänen erässä löytyi vain 3200 Trumpin ääntä eli alle puoli prosenttia!?
Missään paikassa koko maassa ei ole läheskään niin demokraatti- pitoista aluetta. Joten kyse täytyi olla massiivisesta huijauksesta ääntenlaskennassa.
Vastaavia pienempiä tilastollisia mahdottomuuksia on löydetty muistakin osavaltioista. Ja etenkin vaa’ankieli- osavaltioista!- Anonyymi
Debunkattu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Debunkattu.
Tuo tutkintalinja esiteltiin vasta toissapäivänä tutkimuskomissiolle, joten sitä tuskin on ehditty kumota!
Tosin huijaridemarit ja niiden valhemedia debunkkasivat kaiken jo ennen vaaleja...😉
- Anonyymi
Onhan se järkyttävää havaita Trumpin suosion haihtuneen. Sellaista se on katoava suosio. Trump on kuollut, eläköön Biden.
- Anonyymi
Tiedotan.
Trump sai enemmän ääniä kuin vasurien messias Obama sai!
Biden vielä enemmän, jos vaalihuijaus lasketaan mukaan...
- Anonyymi
Joo demuja pelottaa kun asioita tarkastellaan ja tutkitaan. Niillä on tuli pers-eessä.
Vihervassaripunikit on peloissaan. Syystäkin ilmeisesti. - Anonyymi
Taitaa alkaa populisteille valheineen muuallakin kuumat paikat. Eiks jeh?
- Anonyymi
Trumpin presidenttikausi jatkuu tammikuulle. Miksi hänen pitäisi luovuttaa?
- Anonyymi
Trump todisti taas tänä aamua aidosti kutsumustaan suurvalehtelijana.
Hän väitti pokkana vaaleissa tapahtuneen suurta petosta, vaikka minkäänlaista todistusta vilpistä ei ole.Trumpin masinoimat valituksetkin on kaikki hylätty.
Bidenin voitto ei voisi olla selvempi.
Trumpkin joutuu tottelemaan perustuslakia valehdeltuaan ensin kiintiönsä täyteen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Trump todisti taas tänä aamua aidosti kutsumustaan suurvalehtelijana.
Hän väitti pokkana vaaleissa tapahtuneen suurta petosta, vaikka minkäänlaista todistusta vilpistä ei ole.Trumpin masinoimat valituksetkin on kaikki hylätty.
Bidenin voitto ei voisi olla selvempi.
Trumpkin joutuu tottelemaan perustuslakia valehdeltuaan ensin kiintiönsä täyteen.Liittyykö palstan aiheeseen, mediaan?
- Anonyymi
Suursijoittaja herra soros on vangittu vaaleihin sotkeutumisesta. Kun seuraa yhdysvaltain sanomalehtiä.
- Anonyymi
Ei ole vangittu, vaikka kuinka seuraisit Kremlin viestejä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole vangittu, vaikka kuinka seuraisit Kremlin viestejä.
Mistä tiedät ?
- Anonyymi
Todellakin toivoisin, että se olisi totta. Koska Soros on pahin rotta!
Mutta valitettavasti tässä maailmassa ei oikeus toteudu.
Ainakaan ennen Kristuksen palaamista...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle142069Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631425Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1061399Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681245Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51192Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311017En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521016- 47991
Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell56984Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti335973