Se olisi paraskeino suojautua koronalta. Suuri osa käyttää maskia. Kuka vielä kehtaa mennä kauppaan ilman maskia?
En minä ainakaan. Maskia ei tarvitse luonnossa liikkuessa. Siellä on pitkät turvavälit. Mutta ostos keskuksissa pitäisi Maski käyttö olla pakollista.
En minä ainakaan. Maskia ei tarvitse luonnossa liikkuessa. Siellä on pitkät turvavälit. Mutta ostos keskuksissa pitäisi Maski käyttö olla pakollista.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Kyllä se estää tartuttamasta muita jos on tauti päällä.
Aloittaja on lähes oikeassa. Oikeinkirjoitustaito on ilmeisesti paikallisen keskustalaistaustaisen äidinkielenopetuksen peruja?
En ole ennustajaeukko mutta sijassa on vinha perä.
Sulakin ompi virheitä tuossa kirjootuksessassa, opetele kirjoittamaa oikeen
Kierrä kaukaa jolla on maski.
Siinä käy vielä niin, jotta TAKSI autoilioilta vaaditaan maskipakko ja polliisit sakottaa maskittomia taksiautoilioita , , , tulee " maskiratsijoita" ja asijakas maksaa kun tappiot siiretään asijakkaan " kontolle" tiedätte varmaan mitä tarkoitan . . , , ei mulla muuta ( korkkasin muuten perjantaipullon ja desinfioin kätöset ) ja repäsin ministerisalkun auki ja otin Remun . . KARHU tölökin maisteltavaksi röyh!
Kiitos, että ymmärrät väistää.
Kaikkein parasta, että pysyt poissa kaupasta.
Proo yrittää piilotella maskin takana se on turhaa kun haju paljastaa.😂🤣😖
Kepu haisee koko rinteessä.
Paras keino kirjoitetaan erikseen ja ostoskeskus on yhdyssana. Tänä pitäisi ymmärtää maski päässä ja ilma!!!
Maski päässä ja ilma? Miten nämä liittyvät toisiinsa? Huono kirjoitus ja taito?
Tunnetko "sarkasmi" käsitteen? Minä luulin , että täällä pitää kirjoittaa värin.
"Paras keino kirjoitetaan erikseen ja ostoskeskus on yhdyssana."
Se on pilkunnussijalla valtava tuo itsekorostamisen tarve.
Miksi sinä haastattelu aina vessapaperia käytön jälkeen?
Koko vyö yhteen männöön
Eiköhän informointi kuulu kunnan ja terveydenhuollon, ennenkaikkea Selänteen asiaksi selvittää.
Meillä ei tunnetusti kaupungin kellot kilise, ei mistään oikeasta asiasta.
Normaali ihminen työstää tämänkin aivoissaan itselleen sopivaksi.
Asiasta mesotaan jo niin paljon, ettei kukaan kohta tiedä missä mennään.
Kylläpä tössäytti pahemman kerran"
Miksei kaupoissa ole tarjolla ilmaisia maskia,kun tulee sisään?TÄH HÄH?.Ottaisivat mallia sairaaloista,jossa on saatavilla ilmaisia maskeja heti,kun tulee sisään.Ollaan sit ilman,kun ei ole maskia tarjottavana.
Se viirus aerosolin kyytipoikana leijailee jo tuulikaappiin jo aevastaa maito, kalja hyllyilä ja kerkkee vettää kiduksiin jotta se maskin kanssa räplääminen on yhtä tyhjän kanssa.
Vähän isommissa Kaupungeissa on otettu jo käyttöön ostoskärryjen putsaus, eli on paikka missä voi ostoksiensa jälkeen suihkuttaa kärryn työntökahvan ja kuivata paperilla.. Asiakkaat omaksuvat toimenpiteen käteväksi tavaksi olla huolellinen...
Milloin tulee täällä itse asiakkaan suorittamana tarjolle torjuntahoitopalvelu eli perus varautuminen ettei saa tartuntaa tietämättään kärryjen kahvoista.
Kaupungeissa pienellä...
Paras keino suojautua coronalta on pysyä kotona.
Ei+se+ihan+noinkaan+ole,+++kotitartunnoistakin++++heitetään++jopa+30%++lukuja.
Hitsausmaski päässä kauppaan.
Tee se, niin pääset otsikoihin ! ;)