Otatteko samaa lääkettä, jota Trumpille annettiin?
Hän on muuttunut mies,kasvilla väsähtänyt ilme, ei mene huulet suppuun phuessa, silmien alla pussit, ja käytös kuin pikkupojalla, jota äiti ei ole osannut kasvattaa.
Lieneekö lääkkeellä jokin vaikutus, ettei kaikki johdu vain tappiosta? Normaali mies olisi jo myöntänyt tappionsa ja alkanut valmistelemaan kannattajiensa pysymistä omassa leirissään seuraavia vaaleja silmällä pitäen. Muutos hänen ulkomuodossaan ja käytöksessään on silmiinpistävä.
Otatko piikin?
Oletko rokotemyönteinen ja valmis ottamaan piikin kun COVID-19 rokotetta on saatavilla?
Minä en, vaikka en tähtää mihinkään virkaan!
Trumpin koronahoito ja rokote?
17
<50
Vastaukset
Tietysti otan rokotuksen.
Trumpin häviö oli paras uutinen ihmiskunnalle joka suhteessa, toivottovasti ihmiset ymmärtävät mitä äärioikeisto populismi aiheuttaa, sehän vastustaa kaikkea mitä pidetään pyhänä, Bidenillä on täysi työ korjata Trumpin sotkut.- Anonyymi
Ruben Stiller toivoi aamuTV:ä ihmisten äänestävän kunnallisvaaleissa keskustaa persujen sijasta, Kreeta Karvala lohdutti Rubenia sanomalla Saarikko nostaa keskustaa suurten joukkoon. Jan Vapaavuoren toiminta todettiin lapselliseksi median hakuiseksi.
- Anonyymi
Miksi Vapaavuoren todettiin lapselliseksi ? Oliko "älykkö"-ryhmällä jopa persutelujakin ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi Vapaavuoren todettiin lapselliseksi ? Oliko "älykkö"-ryhmällä jopa persutelujakin ?
po. perustelujakin
- Anonyymi
Suomi ja sen politiikka ei liity aloitukseen millään lailla!!!!
Kysymys rokotteesta ei persuista ja kokoomuksesta!
- Anonyymi
Kunnanjohtaja Jan Vapaavuorella jyräävä tyrannimainen tyyli, tuolla tyylillä ei presidentiksi päästä.
- Anonyymi
Lukemisen ymmärtämistä olis palstan kirjoittajien syytä hiukan parannella.
Ellei ole aloitukseen mielipidettä, tehkää uusi aloite mieleisestänne politiikka keskustelusta.
Aloituksessa ei ollut poliittista kannanottoa puoleen eikä toiseen, vain rokotuksista!
Politiikalla rokotettuja näyttää liikkuvan keskuudessamme, minä sain pentuna vain Calmette piikin. - Anonyymi
Ehdottomasti ottaisin samaa rokotetta kuin Trumpilla,
saa itsevarmuutta ja päättäväisyyttä loppuelämäänsä,
muutenki Trump on tavallista fiksumpi politikko,
kaikki tyhmät vähemmän älykkäät ei ymmärrä Trumpin hyvyyttä !
Trump on ainoa fiksu perseesa ameriikan mantereella,
ei ole ostettavissa
ei ole korruptoitunu,
tajuaa OMAN maansa arvon,
tekee politiikkaa oman omaan etu edellä,
suomenki kannataisi katsoa mallia ottaa opikseen,
oman maan parhaaksi,- Anonyymi
Haluaisitko sinä maatamme johtamaan henkilön, joka ei maksa verojansa.
Trump on perinyt miljoonien arvoisia yrityksiä, ei ole paljon tarvinnut haalareita yllensä vetää, eikä syödä työmaa kuppiloissa.
Vain eräisiin poliittisin ryhmiin kuuluville Trump on malli esimerkki. He sallivat lahjonnan, petokset, väkivällan ja muiden halventamisen, mutta omiin hienouksiinsa, eivät salli köyhien sekaantuvan.
Rokotus on vapaaehtoinen. En minäkään liittyisi piikijonoon, en hetoi, enkä ehkä seuraavassakaan aallossa.
Rokotetta ei ole tutkittu sen haittavaikutusten osalta, siihen ei riitä muutaman kuukauden mittaiset kokeilut. Haitat voivat ilmaantua vakavammin kuin tämä tauti konsanaa ja onhan maapallolla liikkunut kulkutauteja kautta aikain. Jotkut vain selviytyvät, se on se luojan laki, ei mikään lääke pelasta jos tauti on kuolemaksi. Syöpää leikkaamalla jatketaan kivuliasta elämää, mutta sekin tappaa uhrinsa jonain päivänä.
En kannata muutoinkaan liikaa lääkitystä.
Jos tauti on kuolemaksi, sitten se on sairastuneen kohtalo. Välttämäläl turhia kontakteja voi välttyä sairaudelta, muiltakin, kuin tältä koronalta.
Kuppakin tappaa, monikohan kuoli aikoinaan siihenkin, ja se tarttuu lähikontaktissa sekin.
Rokotuksien kannattajaksi en ala, ihmisiin työnnetään monia myrkkyjä suoraan verenkiertoon. Mm. hyönteismyrkkyjä sisältäviä rokotteita on käytetty ja käytössä.
En ottanut sikaflunssan lääkkeitäkään, en kyllä ollut sairaskaan. Sikotaudin olen kokenut, sekin oli kulkutauti, eikä tule uudelleen kun sen on kerran sairastanut. Sama taitaa olla tämän koronan kohdalla. - Anonyymi
Yhtä tyhmät kuin Trump "ymmärtävät" Trumppia.
- Anonyymi
Muutos Trumpin olemuksessa on havaittavissa. Syitä voi vain arvailla.
- Anonyymi
Olen epävarma, ottaisinko rokotteen, jos saisinkaan, mutta riskiryhmään kuulun
jo ikäni puolesta. Muualla (Amerikassa?) rokotetaan jo kuukausia aikaisemmin,
että haittavaikutuksistakin tod.näk. kiirii tietoa.
Jos ei tule ilmi tai esiin haittavaikutuksia, varmaankin otan rokotuksen.
Arveluttaa, koska rokotetta on liian vähän testattu. - Anonyymi
Trumppi parani koronasta, kun otti suuvettä.
Emme voi tietenkään tietää Trumpin tilasta, mutta ulkomuoto näyttäisi kertovan, että niin psyykkisiä, kun fyysisiäkin ongelmia saattaa olla.
Rokote sinällään on hyvä asia.
Se mikä siinä itseäni mietityttää on se, että kun säilyvyys tarvitsee, niin kymiä olosuhteita. Jotta mitähän apuaineita siihen on tarvittu, luulisi tosin, että nekin olisi tutkittu. Mutta se narkolepsia tuli joillekin kumminkin influenssarokotteesta.
En muista minkään muun rokotteen kohdalla puhutun noin kylmästä säilytystarpeesta.- Anonyymi
Oikein hokattu. Korona taltuttaa kyllä Trumpiakin kovemmat tyypit.
Veikkaan, että mr. Trump lähtee lopulta lähetyssaarnaajaksi Ylä-Papuaan. Tämä vain ajankysymys. - Anonyymi
Trump jatkaa bisneksiään tietysti.
- Anonyymi
Onko Trumpin koronalääkitys tehonnut, en tiedä. Kuitenkin hänen lähimmät neuvonantajansa ovat saaneet Trumpille selitettyä ymmärrettävästi, että virkaan astuu nyt kuitenkin Joe Biden 20.1 2021.
Näitä istumiltani en usko, että hänenkään jatkokautensa olisi varmaa.
Onko ex presidentti Obamalla mahdollista asettua viranhakijaksi v.2024; selittäkää minulle tämä kiitos!
- kuntatyöntekijä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.773878Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j933261Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1162547Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.201734Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.1331568Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m751546Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä901453- 1001410
- 551113
Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä591101