Ostin tänään langattoman hiiren läppäriin. Toimii 2.4 GHz taajudella USB-portin palikkaan. Asentelin sen pikkupäissäni, mutta ei alkanut toimia. Oli vähän ongelmia, kun asetin läppärin käyttämään langatonta hiirtä. Tämän jälkeen kumpikaan hiiri ei toiminut. Tästä kuitenkin toivuin ja katsoin hiiren pohjaa, jossa LEDistä ei näkynyt valoa. Avasin paristokotelon ja huomasin, että pariston "–"-napa näytti " "-navalta, joten joku oli laittanut toisen pariston väärin päin. Vaihdettuani (pariston) napaisuuden alkoi soida.
Opetus: Tietotekniikkaa sisältäviä laitteita kuten PC, sykemittari, atomivoimala tai avaruusraketti ei kannata päivittää kovinkaan paljon alkoholin vaikutuksen alaisena, jos näössä on vähänkin vikaa.
En ole hiiri vaan pässi(npää)
7
212
Vastaukset
- Anonyymi
Mulla on puhkiraiskattu 10 vuotta vanha langaton hiiri, ja siinä on myös patterit (2 kpl) samoin päin. Yleensä parin patterin järjestelmissä, kuten Kaukon säätimessä ne on eri päin.
Minä en uskalla ajaa autollakaan selvin päin.- Anonyymi
Sinoliko se arkijuoma ja jouluna marinolia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinoliko se arkijuoma ja jouluna marinolia.
Peter nähtiin juovan salen käsidesiä!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinoliko se arkijuoma ja jouluna marinolia.
Kaljaa ja viinaa lähinnä juon. Juhlapyhinä otan pari siivua calvadosta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaljaa ja viinaa lähinnä juon. Juhlapyhinä otan pari siivua calvadosta.
pari siivua calvadosta ei saa pattereitä väärin!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
pari siivua calvadosta ei saa pattereitä väärin!
No ne siis nappaillaan muiden tärpättien lisäksi. Yritin vaan hienostella tuolla calvadoksella.
Mitä vaikeampi vika, sen ilmeisempi ratkaisu.
Näin yleisesti. Pikkuiset piiloviat, jäynät, ovat niitä kirotuimpia hahmotettavia, löydettäviä ja eliminoitavia. Ovelia pirulaisia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2754699Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343040Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442877Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k342871Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?771816Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061664Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 601429
- 951292
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2151190