Oppilaat jotka opiskelevat samalla luokalla, meinaavat pitää pikkujoulut (n 20-25henk) koronasta huolimatta. Mielestäni ei tulisi pitää, vaikka ovatkin tekemisissä koulussa. Mitä mieltä olette?
Vastaukset 2
- Anonyymi
Riippuu siitä kuinka vanhoja nämä oppilaat ovat, jos he ovat alakoululaisia olen sitä mieltä että se on kai ihan OK kunhan he pitävät turvavälejä. Toisaalta uusien korona rajoitusten takia ne voisi järjestää vaikka ulkotiloissa
- Anonyymi
Ainakaan mikään mielikuvitukseen perustuva "korona" ei saa olla esteenä. Sellaistahan ei kerta kaikkiaan ole olemassa! Jokainen edes vähänkään faktoja tarkastanut tietää, että kyseessä on vain aitoon Göbbelsin henkeen tehty huijaus, jolla pakotetaan ihmiset ottamaan geenimanipulaatioruiske muka rokotteena. Kaikkialla koko maailmassa ei ole ollut vähääkään normaalia korkeampaa kuolleisuutta paitsi nyt se on alkanut hitaasti nousemaan, kun GM-ruiskeen saaneet ovat alkaneet kuolemaan siihen.
Etkö muka ole tietävinäsi, miten meitä huijataan mennen tullen ja vielä palatessa? Ota selvää faktoista ja muodosta sitten mielipiteesi asioista äläkä lähde lampaana politrukkien pelottelun mukaan, sillä se tietää sinulle varmaa tuhoa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791406
- 851283
- 1041028
- 48859
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40753Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83626Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7596Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30556Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44532Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520