Tänään on viimeisen Mannerheim-ritarin hautajaispäivä ja sen takia on yleinen suruliputuspäivä.
Vaan eipä näy punaisten työläistoverien liput nousseen salkoon!
Mielenosoitusta.
Hävetkää!
Miksi punainen toveri ei liputa tänään!
37
201
Vastaukset
- Anonyymi
Punaiset eivät kunnioita sotaveteraaneja!
- Anonyymi
Sotaveteraaneissa oli paljon vasemmistolaisia punaisia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sotaveteraaneissa oli paljon vasemmistolaisia punaisia.
Joo niin oli, ryssien puolella.Jokaisen punakin saisi kyydittää rajalle nytkin.Olisi parempi maailma ilman heitä.
- Anonyymi
Höpöhöpö.
Punaiset olivat Talvisodan rintamalla etulinjassa. Jatkosodankin aikana tämä punainen rintama piti, vaikka kysymys Suomen ja natsi-Saksa liittolaisuudesta alkoi painaa raskaasti monen sotilaan mieltä. Valkoisten Suur-Suomi haaveet olivatkin monelle jo liikaa.
Ilman punaisia veteraaneja Suomi ei olisi itsenäinen.- Anonyymi
Höpö höpö itsellesi! Punaiset olivat pääosin käpy kaartissa!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Höpö höpö itsellesi! Punaiset olivat pääosin käpy kaartissa!
Käpykaartissasa oli vain minimaalisen pieni osa suomalaisista.
- Anonyymi
Punainen rintama! Pah!
Suomussalmella Juntusrannassa oli sellainen. Punikit kyläläiset toivottivat neuvostosotilaat tervetulleeksi Suomeen ja toimivat heidän puolestaan suomalaisia vastaan.
Asetelma muistuttaa nykyistä punaisten epäisänmaallista toimintaa siirtolaismiehittäjien ja sosialistisen EU:n puolesta.
Punaiset eivät kestä itsenäistä Suomea! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Käpykaartissasa oli vain minimaalisen pieni osa suomalaisista.
Varakkaiden perheiden poikia ostetuilla lääkärintodistuksilla
- Anonyymi
Suomalaiset aloittivat talvisodan ja Neuvostoliiton oli pakko puolustautua.
Miksi pitäisi kunnioittaa fasisteja.
Rintamakarkuruudesta syytetyt olivat oikealla asialla samoin kuin kiitelty vihreiden lainsäädäntösihteeri Pennanen, joka esti urheasti maahamme muuttaneiden pakkopalautusta seisomalla lentokoneessa.- Anonyymi
Liputamme Voitonpäivänä neuvostoliittolaisten urheutta kunnioittaen!
- Anonyymi
Kaikki sotaa kunnioittavat liputusjuhlat pitää lopettaa. Niitä on Suomessa liikaa ja nykyinen presidentti pitäisi pistää kotiarestiin.
- Anonyymi
Ei kai kaikkia liputsjuhlia tarvitse lopettaa, mutta itsenäisyyspäivänä voisi ottaa esille muutakin kuin yhtä natsi_Saksan kumppanina käytyä sotaa.
- Anonyymi
Sodan jälkeen suomalaisten piti maksaa valtavat sotakorvaukset miehittäjälle, Neuvostoliitolle. Se oli epäoikeudenmukaista, mutta koko kansainyhteisö oli sitä mieltä, että suomalaiset olivat rikollisia.
Nyt sitten lapioimme hirvittävästi rahaa Euroopan vastaavalle pöhöttyneelle EU:lle.
Käsittämätönta, että annamme lahjana nyt saksalaisranskalaiselle kommunistiporukalle 6000 miljoonaa ja saamme takaisin 3000 miljoonaa, joka sekin jaetaan täällä maanviljelijöille, kapitalisteille ja vihreille huijareille.
3000 miljoonaa jaetaan eteläeurooppalaisille huonosti taloutensa hoitaneille maille palkkioksi siitä, etteivät eroa EU:sta. Jos italialaiset eroaisivat EU:sta niin silloin sekin Eurostoliitto olisi kaputto finitto!
DDR:n kommunistityttö Angela Merkel ostaa rahalla jatkoaikaa EU:lle.
Tätä nyt hehkutetaan, kuinka hieno vaihtokauppa tämä onkaan!- Anonyymi
Aika näyttää kuinka hieno ja kannattava juttu tämäon.
Sitä ei kukaan voi täysin ennustaa, mutta kaiken järjen mukaan tulevaisuuden kannalta kannattava vaihtokauppa. - Anonyymi
"Sodan jälkeen suomalaisten piti maksaa valtavat sotakorvaukset miehittäjälle, Neuvostoliitolle. Se oli epäoikeudenmukaista, mutta koko kansainyhteisö oli sitä mieltä, että suomalaiset olivat rikollisia."
-
Tuon ansiosta teollisuutemme kehittyi ja kun korvaukset oli maksettu alkoi vientiteollisuus tahkota rahaa. ilman tuota olisimme Skandinavian somalia.
- Anonyymi
Kunnon punikki ei liputa kuin käpykaartilaisen hautajaispäivänä, ja menee vielä muutamia vuosia, ennenkuin viimeinenkin käpykaartilaisemme on juhlamenoin laskettu haudan lepoon.
- Anonyymi
Ei uus-käpykaartilaiset vielä lopu.
Ei kai esimerkiksi Halla-Aho vielä ole kuolemassa.
Posket ainakin vielä ovat terveen punaiset.
- Anonyymi
Itsenäisyyspäivänä punikitkin liputtavat.
Ei siksi, että he arvostaisivat itsenäistä Suomea ja sotaveteraaneja, jotka loivat toimillaan itsenäisyyden vaan siksi, että se on päivä, jolloin kaikki loiset, tuttiritarit ja kermaperseet saavat bilettää valtion ja veronmaksajien laskuun.
Ollaan muka pieni hetki nousuhumalan aikana teatraalisesti kansallismielisiä.- Anonyymi
Kansallismielisyys on EU:ssa paha asia.
Onneksi Saksa ja saksalaiset eivät ole kansallismielisiä.
Onneksemme ranskalaiset ovat myös kansallismielivastaisia. heille ranskalaisuus ja ranskankieli ei ole mikään pöyhkeilyn ja aihe eivätkä he ole sellaisia kuin ehkä joskus ovat olleet.
Me ollaan nyt kaikki samanarvoisia eurooppalaisia! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kansallismielisyys on EU:ssa paha asia.
Onneksi Saksa ja saksalaiset eivät ole kansallismielisiä.
Onneksemme ranskalaiset ovat myös kansallismielivastaisia. heille ranskalaisuus ja ranskankieli ei ole mikään pöyhkeilyn ja aihe eivätkä he ole sellaisia kuin ehkä joskus ovat olleet.
Me ollaan nyt kaikki samanarvoisia eurooppalaisia!Saksalaiset ja ranskalaiset ovat niin kivoja. Eivät lainkaan kansallismielisiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saksalaiset ja ranskalaiset ovat niin kivoja. Eivät lainkaan kansallismielisiä.
Voihan olla kansanmielinen, mutta ei silti tarvitse olla rasisti, kuten persut Suomessa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voihan olla kansanmielinen, mutta ei silti tarvitse olla rasisti, kuten persut Suomessa.
Siis kansallismielisen ei tarvitse olla rasisti, kuten persut ovat.
Persuille läheisimmät kumppanit on kansainväliset äärioikeistolaiset ryhmät.
Valtaosa suomalaisista on heille täysin typeriä halveksittavia suvakkeja tai muita hörhöjä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis kansallismielisen ei tarvitse olla rasisti, kuten persut ovat.
Persuille läheisimmät kumppanit on kansainväliset äärioikeistolaiset ryhmät.
Valtaosa suomalaisista on heille täysin typeriä halveksittavia suvakkeja tai muita hörhöjä.Ei voi suomalaisia maalaistolloja verrata saksalaisiin tai ranskalaisiin. Siellä on sivistyneitä ihmisiä. Täällä ei ole.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei voi suomalaisia maalaistolloja verrata saksalaisiin tai ranskalaisiin. Siellä on sivistyneitä ihmisiä. Täällä ei ole.
Eivät saksalaiset tai ranskalaiset äärioikeistolaiset ole juurikaan persuja fiksumpia.
Kaikkien propaganda tähtää kotimaidensa yhteiskunnan alasajoon.
- Anonyymi
Missä on paavo arsenholemäki valtakunnan ykkös punajulkku, tulkku sekä mjulggu miksei hän punakynä arsenmäessään liputa itsenäisyyttä rkele
- Anonyymi
Ei liputtaminen kuulu kansanedustajan hommiin.
Huoltomies hoitaa homman.
- Anonyymi
Marski keikisteli alastomana hevosen selässä, eli niitä miehiä....
- Anonyymi
Halla-Jussin syyn siihen ettei liputa on selvä.
Puna-poski on sivari.- Anonyymi
Kyllä Halla-aho liputtaa. Toisin kuin vasemmistolaiset!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä Halla-aho liputtaa. Toisin kuin vasemmistolaiset!
Mutta ei ainakaan sivarina liputa sotaveteraaneja.
Hänen ajatusmaaimassaan he ovat hyödytön kuluerä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta ei ainakaan sivarina liputa sotaveteraaneja.
Hänen ajatusmaaimassaan he ovat hyödytön kuluerä.Ei ole! Mistä olet tälläistä saanut päähäsi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole! Mistä olet tälläistä saanut päähäsi?
Tarjoilijapoika on itse kirjoittanut, että hyödyttömillä ei ole oikeutta edes elää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tarjoilijapoika on itse kirjoittanut, että hyödyttömillä ei ole oikeutta edes elää.
Onko Petteri tarjoilija?
- Anonyymi
Itsenäisyys saavutettiin vapaussodassa.
Sitä pitäisi juhlia, että punaiset sodan aloittaneet saatiin valkoisten toimilla ja uhrauksilla luopumaan Suomen liittämisestä Neuvostoliittoon.
Punaiset nostavat taas päätään ja ovat ajamassa keskustapuolueen ja kokoomuksen tuella itsenäisenä ollutta maatamme EU:n alisteiseksi periferiaksi.
Tätä vielä kadutaan. Tulevat Biolapset tulevat haikailemaan Suomelle itsenäisyyttä, mutta sen takaisinsaanti ei onnistu.
Suomi on myyty!- Anonyymi
Loistava kirjoitus! Täyttä asiaa!
- Anonyymi
Kunnon kapitalisti oikeistolainen myy vaikka äitinsä saadakseen lisää omaisuutta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kunnon kapitalisti oikeistolainen myy vaikka äitinsä saadakseen lisää omaisuutta.
Parempi ihminen voi kaupata heikompaa ainesta
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2734532Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2673649Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1621938Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde261839Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,3021499Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1351045Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18986en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va124938Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235885