Olen 26 vuotias nainen. Koulussa opiskelu on aina ollut minulle melko rankkaa. Kesälomat olen vain ollut kotona ja nauttinut kesästä. Olen halunnut palautua seuraavaan kouluvuoteen kunnolla.
Siis en ole ikinä ollut töissä, enkä edes kesätöissä. Tunnen oloni huonommaksi kuin muut ihmiset, koska en ole töissä ollut. Mietin koko ajan tulevaisuuttani ja murehdin sitä. Miten kukaan ikinä ottaa minut töihin, koska cv:ssäni ei ole yhtään mitään muuta kuin tet-harjoitteluita ja työssäoppimisia.
Kaipailisin vinkkejä miten saisin töitä. Ensi kesäksi ajattelin mennä etsimään töitä, koska tunnen itseni niin huonoksi ihmiseksi lorvimalla vaan kotona.
Olen 26v. Kaipailisin vinkkejä.
1
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Käy ohjaamossa tai ota yhteyttä etsivä nuorisotyöhön. Heiltä saa neuvontaa näihin asioihin tilanteesi mukaan. Paikkakuntakin voi vaikuttaa mahdollisuuksiin, joten vaikea täällä sanoa, että mikä sinulle olisi hyvä ratkaisu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585524KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1953527Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222345Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182338Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro91068- 1021028
Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT621007Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu18982Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79945- 80927