Kenelle rokotteet

Anonyymi

Kenen teidän mielestä pitäisi ensimmäisenä saada korona rokote

10

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näiden tällaisten aloitusten tekijöille!

    • Anonyymi

      Niin kuin on jo suunniteltu, eli hoitohenkilökunnan,ikäihmisten ja riskiryhmiin kuuluvien ihmisten. nämä saavat ekaka rokotteen kunhan rokotteita tulee.

      • Anonyymi

        Rokotteet olisi annettava heti hoitohenkilöille ja tuottaville työntekijöille jotta yhteiskunta pyörii. Eläkeläiset voivat odottaa sitä rokotetta kotonaan sen pari viikkoa pidempään. (Syy on ihan se että moiset pöljäkkeet yrittävät koronaa hankkimalla hankkia tuolla kaupoissa etc)


    • Anonyymi

      En kyllä ota sitä myrkkyä itteeni! Tiedä mitä sivuvaikutuksia tälläkin rokotteella on.

      • Anonyymi

        Niinpä! En ota sitä minäkään!


      • Anonyymi

        Elkää ottako. Varsinkin jos ette ole tuottavia ihmisiä. Jos lojutte kotona tai olette eläkkeellä teillä on aikaa olla ja odottaa. Sitten otatte kun tuntuu siltä ja tarpeeksi turvalliselta. Mikä se ongelma oli?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Elkää ottako. Varsinkin jos ette ole tuottavia ihmisiä. Jos lojutte kotona tai olette eläkkeellä teillä on aikaa olla ja odottaa. Sitten otatte kun tuntuu siltä ja tarpeeksi turvalliselta. Mikä se ongelma oli?

        Ei tule moni tuottava ihminenkään rokotetta ottamaan. Tuo olettamus siitä, että rokotevastaiset ovat jotenkin tuottamattomia ihmisiä, on suorastaan idioottimaisen typerä.

        Ja huomaa, jopa sairaanhoitajissa on paljon koronarokotteen vastustajia. Monet eivät ole ottaneet influenssarokotteitakaan edes pakon edessä.


    • Anonyymi

      Olkaa ottamatta ja pysykää pois ihmistenilmoilta.

    • Anonyymi

      J.Pennaselle

    • Anonyymi

      Ei minulle ainakaan tarvitse. Olen perusterve ja ne pakolliset rokotukset on kunnossa.

      En ole koskaan hakenut edes mitään influenssa rokotuksia. Flunssat olen sairastanut harvakseltaan, kaksi kertaa ollut kuumeessa ja flunssassa neljänkymmenen vuoden aikana. Harvakseltaan siis.

      Jos joskus kuolen johonkin viirukseen, niin siitä vaan. Toivon vaan, että en ikinä tartuta keneenkään toiseen mitään virusta tai muuta vahinkoa aiheuta kenenkään toisen ihmisen terveydelle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4088
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2911
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2310
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1321
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      909
    6. 131
      885
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      874
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      822
    9. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    10. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      756
    Aihe