Aina, kun kuljet Kannuksessa tai lähikunnissa, on hyvä muistaa se oma käytös varsinkin jos on firman työvaatteet päällä. Huhut kulkee myös lähikunnista, jos käytös on huonoa. Myös valtuuston jäsenten olisi tämä hyvä muistaa. Yks mätä pilaa koko porukan. Eikä kannata kuvitella olevansa niin suuri johtaja, että saa käyttäytyä miten haluaa, siinä tulee äkkiä käkätin kipiäksi ja kannatus loppuu.
Aina kun edustat jotakin
Anonyymi
2144
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tai pitää oman firman mainos vaatteita palkkatyössä. Näitähän riittää. Ja montako puhelinta, oman firman ja työnantajan puhelin. Kun muistaisi miten ja milloin niihin vastaa.
Nimenomaan! Jos olet herraX:n kirjoilla 8-16 hoidat & mainostat vaatteilla & kulkuneuvolla vain kyseistä työnantajaa, omat bisnekset hoidetaan työajan ulkopuolella. Oman yrityksen asioita ei hoideta toisen ajalla!