Liigaseura KooKoon tukeminen

Anonyymi

Kouvolalainen autoalan myynti- ja korjaustoimintaa harjoittava Auto-Proo tukee voimakkaasti rahallisesti liigaseura KooKoota. Tämän huomaa myös asiakas, kun autonkorjauslaskussa on ns. KooKoo-lisä. Esimerkiksi kolmen tunnin työstä veloitetaan 4 tuntia, koska yksi tunti eli noin 75 euroa on ns. KooKoon sponsoritukea. Kun auto on korjaamolla 3 tuntia, siitä ei ole vähennetty kahvituntia eikä muutakaan joutenoloa, eli itse asiassa kahdesta tunnista veloitetaan 4 tuntia.

Tervemenoa tukemaan liigaseura KooKoota viemällä auto korjattavaksi Auto-Proon korjaamolle.

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siinä on sekin puoli, että jos korjaamolla on töitä vähänlaisesti, venytetään päivän aikana vähien asiakkaiden autojen korjaustoimintaa rahastusmielessä. No tämä johtaa ennen pitkää siihen, että niitä huollettavia ja korjattavia autoja on entistä vähemmän. Epärehellisyys ja ahneus johtaa lopulta asiakaskatoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      280
      2621
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      77
      2453
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      55
      2195
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      76
      1877
    5. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1628
    6. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      59
      1554
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      134
      1406
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      73
      1308
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      88
      1130
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      76
      1099
    Aihe