Todennäköisesti, nimittäin Haapavesi ihailee isoveli Ylivieskaa todella kovasti, olette innoissanne kopioineet jouluvaloistamme yhden osan pikku keskustaanne, tosin pienentäneet sen about yhteen kolmannekseen, niinhän pikkuveljet ja perässähiihtäjät ruukavat tehä. Ylivieskan sivukylänä onkin mukavaa.
Ennakoiko tämä kuntaliitosta
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Haapavedelläkö jouluvalot? En minä ainakaan ole huomannut.
Ai niin siis tarkoitit niitä sinisiä tähtiä. Eihän ne juuri edes loista. Itse en niitä siksi valoiksi kutsuisi.
Tämä Ylivieskan naisihminen, kaupunginjohtaja, mikä se nimi olikaan, on varmasti niin kunnianhimoinen, ettei uraansa lopeta, ennenkuin on entisen pestipaikkansa ja harjoittelu tanterensa Haapaveden Ylivieskaan liittänyt. Tahto on kova.
Samoin poseeraa lehdissä Antti- Jussi yhdessä tohtori, kaupunginjohtaja Niinistön kanssa. Korpelan Voima - yhtymän johtajana.
Haapavedellä pannaan ja toivotellaan huonot ihmiset maantielle, mutta lähtee ne paremmatkin- vapaaehtoisesti.
Näköjään .
Vaihtuvuus on ollut jatkuvaa johtavilla paikoilla ja nytkin vielä virkavalituksia kaksin kappalein.
Kriisiä kriisin perään, ehkä Haapavesi on jo liian pieni hiekkalaatikko?
Asiaa on kyllä beneroitu mutta en usko että ottaa tässä suhteessa harppausta eteenpäin. ollaan hiljaan niin hyvään tulee. Ei hätiköidä eikä mitiköidä.
Koherentti katsaus aiheeseen!
Suuri vaara kunhan korona hössötys ohi