Tämä nilkat paljaana läpi talven
on jo toista vuotta käytössä?
Uusin villitys on tamä "avokäsin villitys"???????
Yläasteikäiset tulevat vastaan siis avokäsin?
Miltähän nämä käsien ja jalkojen reumatilastot
näyttävät 2045?
Ylivieskan Talvimuoti?
5
194
Vastaukset
- Anonyymi
Arabimaista tänne kotiutunut muoti. Kyllä se siellä varmaan menettelee kun on aina kesä. Samoin tullut sieltä tuo hirveä mätäspää muoti.
- Anonyymi
Rullatuolilla rullailevat jo kolmikymppisenä kun nivelet vaurioitunut pysyvästi
- Anonyymi
Ei lämmin luita riko kylmä kyllä kangistaa.
- Anonyymi
Ehkä joku uus tyyli, joka on rantautunut tänne jostain eteläisemmistä maista...
Mut antaa ihmisten pukeutua kuten haluavat, ei kai se muille mitään kuulu..
Ja ihan turha jostain tulevaisuuden reumatilastoista nyt huolestua.
Ja kulkihan ihmiset kivikaudellakin aika vähissä vaatteissa. Kyllä ihmisen elimistö sopeutuu. - Anonyymi
Tuo idioottimainen nilkat paljaana muoti on ollut jo useita vuosia. Eikö muodin pitäisi vaihtua vuoden välein...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1311374
- 103889
- 75713
- 51615
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa15533ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40484Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153461Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..35432- 26399
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;177398