Juottolat ympäri koko Suomen

Eikö näitä juottoloita saada edes Jouluksi kiinni mitä tapahtui Levillä HERÄTKÄÄ jo viimein PÄÄTTÄJÄT.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Samalla ruoka- ja kaikki muut kaupat kiinni koska yhtälailla se niistäkin tarttuu.

Äänestä

Mene hoitoon, absolutisti.

Äänestä

Ja tällä palstallako ne päättäjät päivystää?

Äänestä

Ei kait siinä tarvii olla absolutisti, jos koronatilanteen vuoksi haluaa baarit suljettavaksi? Keittää pontikkaa korvessa ja tilaa hiivat ja sokerit netistä ja ryystää pontikkaa kaksinkäsin.

Äänestä

Hallitus ja AVI täysin munattomia rajoitusten suhteen odotetaan ,että pahenee kriittiseksi.

Äänestä

90%+kaikesta+viinaata+juodaan+jonkin+kotona+seurassa,+faktaa+hurskas!

Äänestä

Juuri näin! Mieluummin juon kotona ja valitsen itse seurani. Tarvii känniääliöitä katella eikä pelätä koronaa.

Äänestä

Niin ja kun ottaa sieltä kotoa peilin pois seinältä niin ei törmää känniääliöön.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eikö näitä juottoloita saada edes Jouluksi kiinni mitä tapahtui Levillä HERÄTKÄÄ jo viimein PÄÄTTÄJÄT.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu