Perussuomalainen puolue tukeutuu Venäjään ja toimii tavalla, joka ei ole suomalaisten ja Suomen etu. Persut ajaa politiikallaan Kremlin etua, toivoen Kremliltä vastapalveluksia mahdollisesti tukien muodossa.
Persuthan toimii Suomi vastaisessa unionin ryhmässä, joten olisi korkea aika äänestäjien ymmärtää tämä, minä ainakin olen sen ymmärtänyt. Puolue valinta on nyt helppo, venäjämielinen ja maaseutu vihamielisen persujen äänestämiseen teen lopun ja siirryn Keskusta puolueseen.
Persuthan toimii Suomi vastaisessa unionin ryhmässä, joten olisi korkea aika äänestäjien ymmärtää tämä, minä ainakin olen sen ymmärtänyt. Puolue valinta on nyt helppo, venäjämielinen ja maaseutu vihamielisen persujen äänestämiseen teen lopun ja siirryn Keskusta puolueseen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Halla-aho jo vaati elintarviketuotannonkin siirtämistä Venäjälle.
Se pakottaa vasurit muuttamaan perässä, mikä on pelkästään hyvä asia.
Järjetön väite. Ettekö tosiaankaan osaa muuta kuin valehdella epätoivoisesti?
Joku täys kaheli jossain palstalla nillittää jatkuvasti Venäjää ja persuja , vian ei tarvitse olla iso jos se on kuupassa .
se on vain normivihavasemmistolaisuutta...
Eiväthän persut enää nykyään edes yritä peitellä venäjä-mielisyyttään.
Niinpä. Tälläkin palstalla osa persuleista toivoo avoimesti, että Suomi liittyy Venäjään.
Perussuomalaiset ovat ainoita, jotka käyttävät tuota "nillittää" -sanaa.
Aloitus on itsessään täysin populistinen puolitotuus. Aloittaja ei edes tiedosta olevansa itse populisti
Te olette ainoita kenen "politiikka" on pelkkää uhritumista ja nillitystä. Sana kuvastaa meidän halveksuntaa tuollaista alhaista toimintaa kohtaan
Demarien puolue tukeutuu Venäjään ja toimii tavalla, joka ei ole suomalaisten ja Suomen etu. Demarit ajaa politiikallaan Kremlin etua, toivoen Kremliltä vastapalveluksia mahdollisesti tukien muodossa.
Demarithan toimii Suomi vastaisessa unionin ryhmässä, joten olisi korkea aika äänestäjien ymmärtää tämä, minä ainakin olen sen ymmärtänyt. Puolue valinta on nyt helppo, venäjämielinen ja maaseutu vihamielisen Demarien äänestämiseen teen lopun ja siirryn Keskusta puolueseen.
Heinäluoma ja Lipponen on palkittu Venäjän ystävyyden kunniamerkillä. Siitä nousisi valtava kohu esim. Britanniassa jos joku Britti poliitikko saisi venäjän ystävyyden kunniamerkin
Kopiospämmäri mennyt sekaisin kopioinnistaan, kun ilmoittaa liittyvänsä Keskustaan?
Eivät nuo spämmisi nyt oikein kulje.
Kovimmat putinistipersut suhtautuvat jo nuivasti Jussiin, koska tämä ei ole tarpeeksi russofiili.
Niin huono poliitikko kuin Halla-aho onkin, on hän kuitenkin persujen fiksuimmasta päästä.
Hainäluoma on kuitenkin Suomen suurin venäjän ystävä ja kaikkien suomen pikku Demareiden Eurooppa kuningas
Kovimmat putinistivasurit suhtautuvat jo nuivasti Jussiin, koska tämä ei ole tarpeeksi ystävällinen vasureille.
Heh, heh... peruskommaritaktiikkaahan tää vaan on että syytetään muita siitä mitä itse tekee - heh, heh...
Alkaa jo läppänäkin olemaan niin kulunut että ei edes naurata enää - Puhumattakaan että kukaan tähän edes uskoisi.
Mikäs tämän ajan "Tiltu" se tuommoista valetta vääntää, pelottaako ajatus, että PS saattaa olla yhä useamman äänestäjän valinta tulevissa vaaleissa puolueena?
Ainoa puolue minkä edustajat puhuu ja toimii suomalaisten etujen ja Suomen puolesta.
"Ainoa puolue minkä edustajat puhuu ja toimii suomalaisten etujen ja Suomen puolesta."
Hyvinpä ovat aivopesseet sinut. Eihän persuille talousasioita uskalla kukaan jättää hoidettaviksi, koska se olisi Suomen konkurssi.
Noin niin kuin maalaisjärjellä ajateltuna kummalla mahtaa olla enemmän talousosaamista, kassatytöllä vai tohtorismiehellä?
Sitä koulutusta kun täälläkin aina korostetaan!
Persut toimii vain rikkaiden hyväksi.
Tarjoilijapoika Jussi on tutkinut muinaiskirkkoslaavia.Noh, osaa se laskea ainakin tippejä.
Persujen venäjämielisyyden paljastaa Persujen tuli venäjämielisille Puolelle, Unkarille ja Venäjänkielisten johtajien ihannointi Turkissa, Valko-Venäjällä.
Venäjällä ei ole muuta tarkoitusta kuin hajoittaa EU palasiksi ja napsia "itäblokin" maa yksi kerrallaan mahtavan Venäjän syleilyyn. Suomi on yksi näistä Itä-blokin maista.