Nasvan purjehdusseuran hotelli

Onko kukaan ollut nasvan purjehdusseuran hotellissa Saarenmaalla? Minkälainen paikka on? Onko siisti jne?
4315
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olen ollut.

Olin puolella hinnalla, kun hinnat muuttuivat vasta seuraavalla viikolla high price / summer.

Ihan siisti paikka oli, ja rauhallinen.

Milloin olet menossa ?

Äänestä
  • Eli tarkoitus ois mennä kesäkuun alussa. Miehellä loma silloin. Kiva kuulla että on siisti paikka. Varmaankaan ei olla paljoakaan hotellilla, tarkoitus ois kierrellä saarta ristiin rastiin. Onko sulla mitään suosituksia mitä kannattais katsoa ja missä kaupoissa kannattaisi käydä (miehen mielestä olen shoppailuhullu).

    Äänestä

  • Nasva Jahtklubi Nasva, Kuressaare vald, Saare maakond 372 45 44 044 lue lisää http://www.saaremaa.ee/nasvahotel/soome.htm Kuressaareen matkaa 10 km.
    Katsomista riittää: Kuntia on maakunnassa 15: Kaarma, Kihelkonna, Kärla, Laimjala, Leisi, Lümanda, Mustjala, Muhu-saari, Orissaare Pihtla, Pöide, Ruhnu, Salme, Torgu ja Valjala. Luonnolle on tyypillistä runsaslajinen kasvisto (1200 lajia),joista harvinaisin kotoperäinen kasvi Saarenmaan robirohi (Rhinanthus osiliensis). Yli puolet saaresta on metsän peittämä, runsaasti alvareita, katajikkoja, niemiä ja rantatörmiä, sisämaahan työntyviä lahtia. Saaremaalla on useita luonnonsuojelualueita: Vilsandi, Viidumäe, Länsi-Vironsaariston biosfäärin suojelualue. Suurin järvi on Karujärv.

    Äänestä

  • mbgd kirjoitti:

    Eli tarkoitus ois mennä kesäkuun alussa. Miehellä loma silloin. Kiva kuulla että on siisti paikka. Varmaankaan ei olla paljoakaan hotellilla, tarkoitus ois kierrellä saarta ristiin rastiin. Onko sulla mitään suosituksia mitä kannattais katsoa ja missä kaupoissa kannattaisi käydä (miehen mielestä olen shoppailuhullu).

    Pikkukauppoja on jokapuolella. Kyllä Saarenmaa edut ovat ihan muualla, kuin shoppailussa.

    Shoppailu voi tuottaa pettymyksen, mutta jos olet luontoihminen niin varmasti yllätyt ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mbgd kirjoitti:

Onko kukaan ollut nasvan purjehdusseuran hotellissa Saarenmaalla? Minkälainen paikka on? Onko siisti jne?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu