Mari PIISPA

NYTPÄ saitte mitä tilasitte, Mari piispan !
22<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Onko hänellä maripaita, käyttääkö hän maria?

Äänestä

Kuka sai.kuka tilasi .

Äänestä

Voi lukea Kotimaa 24 jutusta mitä käsitystä edustaa, "kaikki käy" Turun Piispalle.
Samaa sukupuolta olevien vihkimys yms...

Äänestä

Mari ei ole meidän uskovaisten piispa.
Mari ei saa tulla suviseurojemme puhujaispönttöön pitämään perinteistä piispan tervehdystä. Meillä uskovaisilla puhujaispöntöt on varattu vain miehille-

Äänestä
  • Sehän on entinen vl:llä joka on erotettu liikkeestänne! Varmaan tunnette hyvin ja joku osaa kertoa enemmän.

    Äänestä

  • Entäs jos tulee? Mitä te sitten teette, ajatteko Marin huis hiiteen.

    Äänestä

  • Eikös Irjakin päässyt puhumaan?

    Äänestä

  • Voihan se laittautua mieheksi.

    Äänestä

  • Joku taas piloillaan laittanut tuon postauksen. Mari voi tulla samalla tavalla kuin muutkin pitämään piispan tervehdyksen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Voihan se laittautua mieheksi.

    Riittää kunhan ottaa esim. tekomunan käsilaukkuun.

    Äänestä

Uus piispa ny Mari.

Äänestä
  • Hyväksytäänkö hänen miehensä taas puhujaksi?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hyväksytäänkö hänen miehensä taas puhujaksi?

    Jos hän sanoutuu irti vaimonsa kokouksista.

    Äänestä

Eiköhän tämä uusi piispa laita myös nämä Raunistulan hampparit Herran kuriin?

Äänestä

Kirkon kivijalka
Kirkon poltajat, ylivieka.
Joko saa POLLI8SIT PAANUKIRKOON OSATA KÄRSÄMÄKI , JOKO ILMARI VIRON KALURYHJMÄ' ON LASTENHOITAJAN OPETTAJAN TOIEDOJN VARASTAMISENSA TEHNYT PIHTIPUDAS.
MORO

Äänestä

Oli eilen Alfalla. On tosi kaunis ja sympaattinen nainen.

Äänestä
  • Niin, ja on säilyttänyt vartalonsa kantamalla jälkikasvunsa kondomeissa roskikseen. Ja kerran siitä palkka on tuska, kuolema.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niin, ja on säilyttänyt vartalonsa kantamalla jälkikasvunsa kondomeissa roskikseen. Ja kerran siitä palkka on tuska, kuolema.

    Miksi te haluatte pahaa lähimmäiselle. Teiltä lestoilta puuttuu lähimmäisenrakkaus.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miksi te haluatte pahaa lähimmäiselle. Teiltä lestoilta puuttuu lähimmäisenrakkaus.

    Ei helvettiin joutuvia tarvi rakastaa!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei helvettiin joutuvia tarvi rakastaa!

    Onko kivaa kirjoitella itselleen kommentteja? Aika säälittävää. Mietippä vähän, millainen ihminen olet? Taitaa olla aika paha olo kun pitää täällä riekkua. Hae apua.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miksi te haluatte pahaa lähimmäiselle. Teiltä lestoilta puuttuu lähimmäisenrakkaus.

    Eihän kukaan toivo kenellekään ikuista itkua ja hammasten kiristystä.

    Se vain on epäuskoisen osa.

    Äänestä

Ööh, siis kuka tilasi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

NYTPÄ saitte mitä tilasitte, Mari piispan !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu