Mikseivät kaikki taksit ole Tojoja?

Suomen eniten myyty automerkki mutta takseissa niitä näkee vain maahanmuuttajien ajamina ainakin täällä Helsingissä.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei kukaan mene Auris tai Corolla taksin kyytiin.

Äänestä
  • Mersu jyrää.

    Äänestä

Takseilla ajetaan paljon ja niissä pitää panostaa myös luotettavuuden lisäksi mukavuuteen ja pieneen kulutukseen. Tästä syystä valtaosa takseista on ryhmästä BMW MB VW E-segmentin dieseleitä.

Äänestä
  • Kyllä meidän suunnalla on Toyotaa, Kiaa ja Volvoa, joku Peugeotkin. Volkkarit eivät enää kestä takseissa, lisäksi taksat ovat nykyään niin pienet että jos meinaa taksilla pärjätä niin ottaa hybridin käyttöön. Niin ovat monet tehneetkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suomen eniten myyty automerkki mutta takseissa niitä näkee vain maahanmuuttajien ajamina ainakin täällä Helsingissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu