Eilen käytiin ekakertaa.En tykännyt.Kolkko hehtaarihalli.Päivää,päivää,päivää kuului robottien suusta jatkuvasti..Minä pidän Tokmannista ja Lidlistä..Hyvä,kun voi valita .
uusi prisma
Anonyymi
32304
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Eilen kävin myös. Tykkäsin, siisti hyvä, hymyilevät myyjät. Tulen käymään isoilla ostoksilla varmasti.!
Käyt isolla asialla prisman wc.ssä.
Kilpailija tullu lätisemään, ei onnistu. Ei uppoa tämä eikä persulätinä.
Kukahan voisi suomentaa?Nämä älyttömät päivystäjät eivät osaa edes kirjoittaa.On siinä kurja elämä.Joulu,Korona.Mitäs siitä..
Ollaan käyty ja tykätty.
Nuoret työntekijät,iloisia ja kohteliaita.
En ole enää nuori,mutta tervehdys moi sopii minulle.Tilaa on liikkua ja käsidesit löytyvät käytäviltä.
Maskien ja visiirien käyttö henkilökunnalla on hieno juttu.
Asiakkaiden toivoisin käyttävän maskia ja etäisyyttä toisiin.
Itsepalvelu kassat on hyvä juttu.
Onko tämä vetovoimakeskus nyt puhaltanut uutta tuulta varkauden väestonkehitykseen? Kuopiosta ja Mikkelistä ja jopa Helsingistä asti ihmiset sankoin joukoin muuttamassa Varkauteen! ei pitäsi montaa viikkoa mennä että tavoiteltu 60 000 asukasta varkaudesssa...
Isä hankeen ja vatuskille kaupan kautta.
Kertoo kirjoittajasta tämä kommentti?
Samat sanat, mieluummin käyn kaupassa jossa ei tarvitse etsiä tuotteita ja kassa on tilanteen tasalla tietää tarjoukset , eikä tee asiakkaalle vääryyttä.
Hyvä käydä Prismassa, tyhmä väite tuo vääryyden teko ??!!
Minä maksan aina itsepalvelukassalla prismassa. Siinä ei kukaan tee vääryyttä. Näen koko ajan hinnat ja jos olisi väärin, voin sanoa kassoja päivystävälle myyjälle ja hän voi selvittää asian. Simppeliä.
Isoja halleja ne muuallakin.
Huomenna+taas+asiakasomistajapäivät+-15%+ja+bonukset+päälle.+Lahjoihin+varmaan+pari+tonnia+menee,+niin+400€+säästöä.
Minkä takia ostaa virolaisia lihapullia ,eikö Suomessa ole omaa lihaa mistä tehdä lihapullia ?
Snellmanin karjalanpaisti ei kypsyy kunnolla, on sitkeää.
Ehkä ei ole leikattu poikkisyin, mutta, kun on halpuutettu, niin ei tarvitse olla kummempaa.
Hyvää ja halpaa ei ole olemassakaan!?
Paista oikein se. Kyllä siitä kypsää ja mureaa saa. Jaxuhalit.
Valmistusaika: 120 min.
Gluteeniton, munaton
Kuumenna öljy paistinpannussa ja ruskista lihat tarvittaessa parissa erässä. Lisää välissä pannulle tilkka öljyä.
Kaada lihat uunipataan tai –pannuun odottamaan.
Käytä paistinpannulla myös sipulilohkot ja lisää ne sitten samaan pataan lihojen kanssa. Lisää myös maustepippurit, laakerinlehdet, ripaus suolaa ja lihaliemi.
Nosta pata 200-asteiseen uuniin ilman kantta 30 minuutiksi.
Peitä pata kannella tai foliolla, laske uunin lämpötila 150 asteeseen ja jatka kypsennystä vähintään 1 tunti tai mielellään 2-3 tuntia.
Kuori perunat ja keitä ne kypsiksi. Kaada perunat siivilään ja höyrytä kuiviksi.
Kaada perunat kattilaan muusin tekoa varten. Lisää kuumaa maitoa ja ripaus suolaa ja vatkaa muusi tasaiseksi ja kuohkeaksi sähkövatkaimella. Lisää maitoa niin, että muusi on sopivan paksuista. Lisää lopuksi voi ja persilja.
Tarjoile karjalanpaisti persilja-perunamuusin kera.
Käytetään vaan kaikki oman kylän pientä kauppaa, niin kaikki ovat tyytyväisiä.
Millainen sitten prisman pitäisi aloittajan mielestä olla? Se mikä kelpaa toisille,ei kelpaa toisille. Kaikessa on näin. Musiikkimakukin on jokaisella oma. Kuitenkin rismasta saat ruokaa,vaatetta,elektroniikkaa jne. Toki tässäkin tullaan siihen,että toisilla on varaa ostaa kaikkea,toisilla hädin tuskin varaa ruokaan.
No tulit kertomaan tänne. Minä sitten kerron tähän,että tykkään ja oikein mukavat myyjätkin on ja uskalla kysyä apua,jos en jotain löydä. Toki varaan aikaa siihen,että jaksan ja ehdin keräillä tarvitsemani tuotteet. Jokainen saa valita mitä ostaa ja mistä ja milloin.
Hyvä kauppa on Prisma ! Olipa sitten missä kaupungissa tahansa.
Hei pummittelijat paljonkos teille maksaa tän Balthazar oikeudenköynti. Verorahoilla sekin kustannetaan. Demareiden ystävä. Niinkuin tekin
pakastemarjat,
kahvileivät,
marjukka
vehviläinen
muna
Narsistiset ihmiset liioittelevat kykyjään ja saavutuksiaan siten, että he voisivat tuntea olonsa paremmiksi ja tärkeämmiksi. He elävät elämäänsä kääriytyneinä illuusioon rajoittamattomasta menestyksestä, kauneudesta ja vallasta sekä ylitsevuotavan liiallisesta rakkaudesta omaa itseään kohtaan.
Muistat kenties tilanteen lapsuudestasi, kun joku osti sinulle pääsiäispupun tai joulupukin muotoisen suklaan, joka oli herkullisen näköinen, suurikokoinen ja kääritty kiiltävään paperiin. Viattomana lapsena tietysti toivoit sen saadessasi, että se olisi täytetty suklaalla tai jollain muulla herkullisella täytteellä tai että kenties sen sisälle olisi kätketty jokin yllätys. Harmiksesi suklaata ensi kerran puraistessasi kuitenkin huomasit, että se olikin… ontto!
Aivan upea toi uusi Prisma.
vehviläinen
muna
vanhassa prismassa parempi
soininen kuormaautoja soininen kuormaautoja
soininen kaivinkoneita
kaivinkoneita soinienn kuorma autoaj
https://www.youtube.com/watch?v=AQ8ZKb1MWZ4&list=RDiReU3hqID90&index=2 mitehä tuo muija ku tuo on vuodeltra 71