sijaisperheet ja korona

Anonyymi

vanhemmilla on oikeus Helsingin tautitilanteesta huolimatta ottaa lapsensa pitkälle Joululomalle. Asia ei pelottaisi sijaisperhettä niin paljon jos loman aikana ei Bio-kotona pyörisi ns.ongelma vieraita jotka mahdollisesti kantavat viirusta.Sijaisperheessä on myös kolme muuta lasta joilla on todellinen riski sairastua vakavaan tautiin.Lapsilla synnynnäisiä pysyviä terveysongemia.bio-äiti ei suostu siirtämään lapsensa lomia.Missä on toisten lasten oikeusturva.En myöskään itse haluaisi vielä heittää henkeäni. paniikki sijaisperhe.

3

64

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      hyvä että joku tuo esille bio-vanhemman vallan ja omistusoikeuden lapsiinsa.ei näköjään välitä myöskään oman lapsensa terveydestä,mutta sehän on jo tidossa kun lapset on huostassa.kiva varmaan nyt näyttää omistus oikeutensa ja tehdä hallaa myös lapselleen.mitä muuta voisi odottaakkaan.

      • Anonyymi

        rohkeaa ottaa asia esille,tosin turha odottaa että biot ajattelisivat edes lapsiaan,eihän ne olisi muuten huostassa.lapsilla varmaan hauska Joulu tiedossa,lapsen mukana tuleva ruokaraha tosin takaa mamille hauskan illan.Joskus itse sijoituksessa.


    • Anonyymi

      meillä sama juttu.syytetäänkö sitten kun huonosti käy itsekkäitä bio-vanhempia vai sijoitettua lasta joka kotoaan koronan tuo.helpointa olisi kun sijoitettujen lasten vanhemmat syyttelisivät toisiaan,olisi tasavertaiset ottelijat vastakkain.saisivathan ne ilmaiset juristitkin asialleen mukaan ja mahdolliset hyvät korvaukset kun lapsukaiset olisivat pipejä loppuelämänsä. voisihan siinä myös erikuntien sossut syytellä toisiaan kenessä oli syy kun mukulat taudin sijareille tuliaisiksi toi. sivusta seurannut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      200
      4128
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      241
      3304
    3. Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      1
      2331
    4. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      79
      2245
    5. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      85
      1933
    6. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      239
      1589
    7. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      136
      1236
    8. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      48
      1208
    9. Onko Kuhmossa salapareja

      Eli varattuja joilla salasuhde tai suhteita
      Kuhmo
      15
      1188
    10. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1111
    Aihe