Piilopersu Hoskonen laskettelee jälleen omiaan ja Gladi säestää. Kummankaan osaaminen ja ymmärtäminen metsä- ja luontoasioissa ei häikäise. Väliin soitettu Loirin naurulaulu osui ihan kohdalleen. Kukaan täysipäinen ei ohjelmaan e nää soitakaan.
Mahtavaa, kun kansanedustaja syö aamulla marjakiisseliä. Silleen maailma pelastuu. Kiisselivaahto suupielissä turpeen puolesta kohkaaminen on turhaa. Turve ajetaan alas.
Persukanava Sandels ja Hoskonen hupattavat
9
122
Vastaukset
- Anonyymi
Hoskonen kuuluu kuitenkin kepulandiaan. Älä aina syytä perussuomalaisia, jos kepulainen puhuu toisin ja tekee täysin päinvastoin.
- Anonyymi
Ei tuo ihan pidä paikkaansa. Toimittaja on aiemmin ollut metsäkoulun lehtori. Ja tietää metsän käsittely systeemit ihan tarkkaan.
Metsälaki on nykyään kyllä niin väljä että on jokaisen metsänomistajan käsissä miten metsiään hoitaa. Edes metsän uudistusta ei valvota.
- Anonyymi
Kepusta ei ole enää muuta jäljellä kuin Hoskonen, joka sentään vielä puolustaa turveyrittäjiä. Luultavaa on, että Hoskonenkin katsoo paremmaksi vaihtaa perussuomalaisiin.
No, tämä taivaanrannan maalareitten puolue cityvihreätkö ne luonnonvara-asioista ja muistakaan asioista jotain tajuavat? Niinkö? Annan kyllä vahvan tuen hoskoslaiselle järkilinjalle. Tätä maailmaa ei museoinnilla pelasteta vaan luonnonvaroja järkevästi käyttäen. Ilo kuunnella järjen ääntä Hannu Hoskoselta, toisin kuin tätä joka tuutista kantautuvaa punavihreää huuhaata. Jatka samalla linjalla, hyvä Hannu!
- Anonyymi
Hoskonen pauhaa suunsa lämpimiksi täällä maakunnissa mitä sylki suuhun tuo. Helsingissä jutut ovat toiset. Tyhjä ei paukahda.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hoskonen pauhaa suunsa lämpimiksi täällä maakunnissa mitä sylki suuhun tuo. Helsingissä jutut ovat toiset. Tyhjä ei paukahda.
Ei pitä paikkaansa, Hoskonen puhui todistettavasti samaa, oikeaa asiaa turpeen
ja muidenkin kotimaisten polttoaineiden käytöstä, eduskunnan kyselytunnilla
muutama viikko sitten. Hän on ainut järkevä henkilö kahdensadan joukossa,
joka uskaltaa sanoa oman kantansa reilusti, ilman puluejohdon ohjailua, siinä
olisi mallia kaikille kansanedustajille! Anonyymi kirjoitti:
Ei pitä paikkaansa, Hoskonen puhui todistettavasti samaa, oikeaa asiaa turpeen
ja muidenkin kotimaisten polttoaineiden käytöstä, eduskunnan kyselytunnilla
muutama viikko sitten. Hän on ainut järkevä henkilö kahdensadan joukossa,
joka uskaltaa sanoa oman kantansa reilusti, ilman puluejohdon ohjailua, siinä
olisi mallia kaikille kansanedustajille!Näin on, suoraselkäinen suomalaisten edun ajaja.
- Anonyymi
Ei ole peruskanava. Ilmiseivä kepukanava. Kuuntele, niin tiedät. Haastateltavatkin haalitaan kepulaisista, ja aina kehutaan sitä maalla asumisen ihanuutta.
- Anonyymi
Taijjat hourata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 20713247
Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m122108Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes931159- 1141085
- 221050
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?37981Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30842Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t80668Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex80653- 63623