Onko mustasukkaisuus tunne joka päivä mielessä vai onko se hetkellisesti joissain

Anonyymi

Tilanteissa vai oletko tänään tuntenut mustasukkaisuutta tai vihaa kaivattua kohtaan

9

280

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En voi ymmärtää miksi ihmeessä joku on mustasukkainen jostain vaikka se joku joka on mustasukkainen niin ei ole millään tavoin kiinnostunut itse viettää aikaa siitä josta on mustasukkainen että onkohan kyseessä siis ihan vaan tarve kiusata ettei anna toisen olla kenenkään kanssa missään tekemisissä ilman että siitä suuttuu ja näyttää mieliä. Ja mikä on syy siihen että ylipäätään tuntee mustasukkaisuutta johtuuko se kenties epäluottamuksesta ja mikä on syy siihen ettei luota toiseen ja toisen tunteisiin ja mikä on syy miksi ei sitte itse halua viettää aikaa jos kerran on mustasukkainen siitä että joku muu on tekemisissä.

      • Anonyymi

        No teet elämälläsi niinkuin haluat tietenkin.


    • Anonyymi

      Ei voi olla mustasukkainen ihmisestä jonka kanssa ei ole tekemisissä. Eikä kannata käydä stalkkaamassa sitä mielitiettyä, olo ei siitä parane. Vinkkinä vain.

    • Anonyymi

      En ole naisesta mustasukkainen. Jos hän ei minusta tykkää, se on sillä selvä.

    • Anonyymi

      Olin jokunen aika sit mustasukkainen, mutta ihan turhaan. Ymmärrän sen ny.

    • Anonyymi

      Mun mies sanoi ettei ole mustis😂miksi sitten haluaa tutkia mun puhelinta?

    • Anonyymi

      En ole koskaan kokenut mustasukkaisuutta hänestä. Mä en muutenkaan osaa oikein olla mustasukkainen.

    • Anonyymi

      Aika usein on mielessä, tänäänkin

    • En mä ole mustasukkainen Enkä tunne vihaa kaivattuani kohtaan. Ainakaan täällä, tai muutoinkaan viime noh aikoina. Joskus ikuisuus sitte ehkä saatoin olla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      464
      8350
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      119
      5740
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      242
      4679
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      41
      4545
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      62
      4062
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3900
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      161
      3680
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      90
      1647
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      83
      1042
    10. Mikä on viimeisin asia

      mitä olen sinulle kertonut?
      Ikävä
      41
      799
    Aihe