Rakastat kaivattuasi?
Milloin huomasit, että
Anonyymi
45<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 45
Vanhimmat
Se aina kaikkoaa kun hän alkaa ärsyttämään. Joten vaikea sanoa 😡
Silloin se ei ole oikeaa rakkautta jos tunne muka välillä katoaa.
Kyllä se on. 😀
Kun ei irtoo kaunista sanottavaa pysyn hiljaa. Joten en nyt pysty vastaan tähän. Tulis rumaa tekstiä joten en pysty nyt kysymykseen vastaan
Pliki 11240460 minuuttia sitten.
Pelkkään kaivattuun ei pysty muodostamaan niin voimakasta tunnetta. Korkeintaan voi vähän tykätä.
Kyllä sä rakastat mutta olet niin mustasukkainen tällä hetkellä että sinulla on nyt niitä vihan tunteita minua kohtaan ja edelleen mä haluan sun kanssa oikeasti suhteeseen
Ei oo vihantunnetta syntynyt arvon nainen kenelle tämä viesti kuuluisi.
Tajusin vähän ennen kuin kerroin kiinnostuksesta/ tunteistani. Jos en olisi tajunnut tuota, olisin antanut tunteen hiipua itsekseen pois. Kun tajusin, että on kyse omalta puoleltani suuresta rakkaudesta, monen asian merkitys ja tärkeysjärjestys muuttui.
Mun tapauksessa olisin juonut itseni hengiltä.
Karua mutta totta.
Juotko itsesi hengiltä kun rakastut? Surullista. Tunteet ahdistaa ilmeisesti, tiedätkö mistä se johtuu?
Vai tarkoitatko, että pakit olisi saanut sinut juomaan itsesi hengiltä? Surullista sekin. Kun tunteet on suuret, ei tuntuu toki ikävältä, mutta ei rakkautta voi pakottaa. Aina ei osua molemmin puolin.
Heti kun näin ekan kerran. Tiesin että hän on merkittävä ihminen elämässäni.
Tunne on vain vahvistunut ajan myötä.
Aika nopeasti se tapahtui. Outoa, koska sellainen äkkirakastuminen ei ole tyypillistä luonteelleni.
Se tunne on vuosien saatossa kasvanut kasvamistaan. Jotenkin sellainen fiivis, että hänen kuuluisi olla elämässäni, että meillä on joku suurempi tarkoitus.
Miehelle, naiselle? Itse ajattelen kaivatustani tismalleen samalla tavalla.
Mäkin sivusta ajattelen samoin miehestä! ❤️😊
Naiselta miehelle.
Millä kirjaimella alkaa miehen nimi?
V niin kuin vautsi vau.
Loppuu Aahan.
Toisen aviomies, jätä rauhaan. Ei se sua edes tiedä.
Rakastuin melko pian naiseen, vaikka näimme vain satunnaisesti.
Mulla näet kävi myös näin, se oli päätöntä aikaa mutta hän (n) jätti minuun pysyvät traumat ;)
Pelkästään seksuaalista viehätystä, ei muuta.
Kerran vois pikaiset tehdä.
Se oli jossain siinä välissä kun sydän irtosi rinnasta ja aloin leijua ..
Kun luulin, ettemme näe enää koskaan.
Pettymysten jälkeen en uskalla rakastaa toista, vasta kun tunne on yhteinen voi tällainen toteutua?
Ensi vuonna huhtikuussa n. 16,4 milj. minuuttia sitten.
Aika pitkä aika. Pidempi kuin osan ikä tällä.
Oi hitsi mulla on silloin vasta 1.4-1.5 milj minuuttia.
Itse en usko että pystyn enää romanttisessa mielessä ketään rakastamaan. Takki on tyhjä siltä osalta. Enkä osaisi varmaan ottaa rakkautta vastaankaan keneltäkään. 💔
Tämä on helppoa kun ei olla tekemisissä, eikä nähdä. Mutta jos joutuisin joka päivä näkemään kun hän lähtee, tai joutuisin itse lähtemään jonnekin, niin voi sitä kipua sydämessä. Jos tapaisimme ja tiemme eroaisivat, niin juoksisin varmaan perään ja pyytäisin vaimoksi, niin pahalta se tuntuisi, kun hän kävelisi poispäin.
Jos hän tekee noin ison vaikutuksen sinuun ja erossa olo tekee kipeää, niin miksi et ota yhteyttä ja yritä saada teitä alkuun? Jos hän on se oikea, luulisi hänen olevan yrittämisen arvoinen.
Pelkäätkö tunnetta niin paljon, että pakenet mielummin kuin kohtaat sen? Jos pelottaa ei ole pakko vetää kaasu täysillä ennen kuin on varma, että pohja kantaa ja ohjaus toimii. On aika surullista, jos rakkaus jää kokematta ja elämättä pelon takia.
Tällä hetkellä olen kykenemätön siihen. Ei ole sanoja eikä luontevaa reittiä sanoa. Enkä tiedä onko hän jo löytänyt omansa. Odotan.
En rakasta.
Minä inhoon sitä.
Kylmäkin kuin mikä.
Ku ei tunneta edes.
Mitä sitten?
Mitä kylmää sanonut sulle?
Ihastunut olin jossain vaiheessa, mutta enää en tiedä mitä tunnen. Meni jo menojaan
Jo silloin ekalla kerralla kun hän oli lähtenyt pois oli sellainen ontto olo. Ihmettelin tunnetta ennenkuin jonkun päivän kuluttua älysin, että se oli jotakin sellaista mitä en ollut kokenut. Olin menettänyt sydämeni. Myöhemmillä kerroilla tunne vain vahvistui!
Lisään vielä että tämä on naisen pohdintaa miehestä.
Se sanoi kerran jotain hienoa, se kosketti.
Mitä hän sanoin?
Täällä palstalla ollessa.
Siinä 2013 syksyllä. En tosin huomannut, vaan puntaroinnin jälkeen totesin todellisuuden ja tunteeni, ja päätin että näin se asia on, tämän minä valitsen.