koronajuttuseuraa?

Anonyymi

Tästä asiasta on aikaisemmin ollut keskustelua, mutta aloitan sen nyt uudestan kuitenkin.

Koronatilanteella nyt varmaan on osittain osuutta asiaan, mutta tämä yksinoleminen nyt hajottaa minua sisältä. Olen työtön eli työstä nyt ei löydy seuraa (ei kaveri/ystäväkantilta eikä mahdollisia treffiseuralaisia).Tinder ja HER sovelluksia olen kokeillut aikoja sitten mutta niistä jäi aika huono maku - onko kummassakaan edes joku oikeasti hakemassa mitään aitoa? Harrastukseni ovat olleet on/off sitten marraskuun puolenvälin, Eli niistäkään ei oikein löydä mitään. Minulle kelpaisi kahviseuraa kaverimielessä mutta noista sovelluksista sitä ei taida löytyä.

Olenko ainut joka pohtii ja/tai ajattelen näin?

6

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mä kaipaan ylipäänsä silloin tällöin uutta juttuseuraa ja uusia näkökulmia, vaikka siis olen töissä ja parisuhteessa. Joskus vaan ois virkistävää tutustua uusiin ihmisiin tai naispareihin, siis nähdä pariskunnittain. Tää korona harmittaa, kun sosiaalinen elämä on niin jumissa.

    • Anonyymi

      Ihan samat ajatukset, mutta itse olen työelämässä, joten en niin yksinäinen ole.
      Kyllähän tämä korona rajoittaa niin paljon kaikkea sosiaalista elämää ja harrastuksia.
      Itsekkin olen tinderissä ja kerran treffeillä käynyt, mutta se on onnenkauppaa löytyykö sopiva ihminen sieltä,mutta joo juttu kaverikin kelpaisi:))

      • Anonyymi

        Kokemus tinderistä oli, että kiinnostavat mätsit asu liian kaukana. Täytyy ehkä kokeilla ensi vuoden alusta uudestaan.
        Te fiksut ja ihanat naiset jotka käytätte tinderiä mahdollisesti jatkossa. Voisitteko kirjoittaa profiileihinne kunnon esittelytekstin?
        Emojit ja nätti naama ei riitä:D


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kokemus tinderistä oli, että kiinnostavat mätsit asu liian kaukana. Täytyy ehkä kokeilla ensi vuoden alusta uudestaan.
        Te fiksut ja ihanat naiset jotka käytätte tinderiä mahdollisesti jatkossa. Voisitteko kirjoittaa profiileihinne kunnon esittelytekstin?
        Emojit ja nätti naama ei riitä:D

        Millainen olis hyvä esittely teksti? En ole koskaan ollut missään tinderissä.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Millainen olis hyvä esittely teksti? En ole koskaan ollut missään tinderissä.

        Itsellä tindessä lyhyt esittelyteksti, mitä harrastan ja millainen olen.. mutta eipä monetkaan noita lue, kun miehiltäkin tulee tykkäyksiä😝


    • Anonyymi

      .. ja maaliskuusta harrastukset on/offissa eikä nyt viime kuussta

      /Ap

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      44
      2978
    2. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      23
      2874
    3. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      46
      2693
    4. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      56
      2548
    5. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      58
      2458
    6. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      48
      2450
    7. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      53
      2191
    8. Pohdinttavaksi

      No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      78
      2128
    9. Mulla ei oo anteeksi pyydettävää

      Muista se! Mieheltä yhdelle naisellE
      Ikävä
      69
      2038
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      2032
    Aihe