Liiton hallituksen erottava!

Anonyymi

Suomen Taekwondoliiton hallituksen on erottavat! On ennenkuulumatton häpeä, että ovat päättäneet ylimielisyyttään olla lähettämättä maajoukkuetta EM kisoihin, vaikka kisat järjestetään suurta huolellisuutta ja varovaisuutta pitäen.

Ylimielistä on myös, ettei hallitus ole huomioinut lukuisia asiantuntijalausuntoja tai kuullut ylilääkäreitä kuten asioihin perehtyneet valmentajat. Hallitukselle toimitetut faktat on ohitettu täysin. Miten näin voi olla?

Hallitus ei myöskään kuuntele kansainvälisesti menestyneitä valmentajia. Mistä tämä kaikki johtuu. Jumaliako siellä hallituksessa istuu?

7

2358

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei kai sentään.... missään ei ole esitetty ensimmäistäkään lausuntoa tai todellista faktaa. Huudettu on kyllä kovaa, mutta kun kyse ei nyt ole siitä kuka huutaa äänekkäimmin.

      Sitä paitsi turhaan se sakki sinne lähtisi. Säästävät matkarahansa. Monessa perheessä varmaan parempaakin käyttöä.

      • Anonyymi

        Faktat ovat vain tiellä, kun ollaan oikeassa. Disinformaation levittäminen on päivän trendi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Faktat ovat vain tiellä, kun ollaan oikeassa. Disinformaation levittäminen on päivän trendi.

        Melkoinen trollipeikkojen pesäkolo on taekwondoaikuiset ollut jo vuosi.

        Jaa, onhan siellä toki mainoksiakin välillä. Moderaattorit ovat vissiin unessa, jos edes viestejä seuraavat.


    • Anonyymi

      Suomen judoliittokin lopettaa toiminnanjohtajan paikan! Mennään perässä kohti uutta.

      • Anonyymi

        HAALLITUKSEN ON EROTTAVA!!!!

        Miten hallitus voi kohdella junnuja niin väärin? Tulevaisuuden huippujen ura tuhoutuu, koska hallitus tekee huonoja päätöksiä. Vähintä mitä hallitus voi tehdä on pyytää isosti anteeksi ja hyvittää tekemänsä virheet.

        Todisteet on lyöty pöytään!


    • Anonyymi

      Hallitusken pitää pytää anteeksi!!! Liitto olemme me, joita ilma ei ole tulevaisuutta.

    • Anonyymi

      Hallitus seuroja varten

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      73
      6538
    2. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      134
      6483
    3. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      378
      6256
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      355
      4055
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      153
      2462
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      6
      2389
    7. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      34
      1846
    8. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      134
      1482
    9. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      14
      1414
    10. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      196
      1192
    Aihe