Se onkin vallan merkillinen tämä spessu ilmennyt olevan, kun niitä ei ole myönnetty suomessa yhtään koronatilanteen ollessa tänä päivänä täysin riistäytynyt käsistä.
Pääkaupunkiseutua voi pian verrata viiruksen alkulähteille, mutta spessuhan on puheenaihe.
Spessumatkailija ilman spessuviisumia, tai sitten erityisspessulla joka myönnetty valtakunnallisen rakennusliikkeen osaomistajalle työpäällikölle on kuitenkin kaistaleella valokuvauttanut itsensä spessuaurinkolasit päässään jopa lomaheilansa ja päivän lehden kanssa.
Spessumatkailija kuitenkin aivan spessusti kadonnut, liekö joutunut takaisin karanteeniin Kuopiossa.
Kaikki Marttakerholaiset ovat aivan kippurassa kateudesta ja katkeruudesta yhden jäsenensä spessuhankinnasta kun muut eivät ole saaneet spessua.
SPESSU tämä erikoisviisumi.
5
93
Vastaukset
Näemmä Neiti Neitimäisen Nollan sihteereineen viikonlopun puheenaiheeksi on kiteytynyt arvostelut että vain ja ainostaan Junttilan ykköslentoyhtiö ja sen reitit on ainoa oikea, tietysti maustettuna mitä numeromies on ja mitä numeromies ei ole.
Tältä palstalta ei ole helpolla löydettävissä keskustelusarjaa ilman Kilhataneen alituista kateutta ja katkeruutta Hua Hinin suuntaan mitä ihmeellisimmin lääketieteellisin ja historiallisin jauhannoin.
Jokainen luonnollisesti valitsee omat tapansa ja aikataulunsa omiin matkailuihin, eikä kaikille ole niin pirun tärkeää istua bisneksessä.
Aikakin muutaman tunnin tarkkuudella jopa minuuteissa on juntille tärkeä, mutta ei enään kun istuu taksissa ruuhkassa tai jonkun hiacebussin takapenkillä.
Miljonääriryhmä Neiti Nolla se ajeli autolla haavekodistaan haavematkalle tänne Chiang Maihin ja takaisn käyttäen matkoihin 20 % koko tripistään.
Meidän perhe ei ole pitkään aikaan käyttänyt finskin palveluja eikä käytä ja voisipa monen mielipide muuttua ensimmäisen Thaiyhtiön lennon koettuaan.
Mutta mikä tärkeintä kilahtaneelle, kirjoita nyt taasen paljon tuota mitä olet tuhat kertaa jo aiemminkin oireillut, niin viikonloppusi on pelastettu.
Terveiset 44 Spessulle.- Anonyymi
On kyllä erikoinen tuo unirytmisi kun heräilet keskellä yötä tekemään näitä järjettömiä aloituksia ja sitten vastailet itse itsellesi niihin keskellä päivää ihmetellen omia kirjoituksiasi kommentoiden.. Humalat ja maltaat menee sekaisin pahan kerran hesan kuksamiehellä.
Tulihan se sieltä, no nyt voit ihmetellä unirytmiä, hienoa.
Ei kommenttini ollut vastaus aloitukseen, mutta jos niin koet, niin sun asiasi.
Kuksa kirjoitetaan isolla K:lla, muista.
Etkö lainkaan ole huolissasi että Spessu 44 on jäänyt jumiin läppärisi näppäinten alle, vai onko hän hukkunut Neiti Nolla haaveuima-altaaseen?
No jatkappa tästä, katsotaan anti.- Anonyymi
Tärähtänyt palstalla taas.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tärähtänyt palstalla taas.
Milloinka ei olisi..? Katso kellonaikoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1171279
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1221153Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä471050- 1381013
- 99853
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten317802Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82714Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54636Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist49619Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64592