Minne Joulukuun saapumiserä on laitettu asumaan?
Raision huidut
25
207
Vastaukset
- Anonyymi
Sienipolulle laitettiin muutama kaveri.
- Anonyymi
Karvetin ja Tammiston kohteisiin heidät laitettiin. Mitä juttua kuullut niin erässä yksiössä asuisi jopa kolme tyyppiä. Syy tähän on se että kaupungilla ei ole vuokra-asuntoja vapaana tarpeeksi. Osa sitten majoittunee aina välillä kavereidensa luona.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Karvetin ja Tammiston kohteisiin heidät laitettiin. Mitä juttua kuullut niin erässä yksiössä asuisi jopa kolme tyyppiä. Syy tähän on se että kaupungilla ei ole vuokra-asuntoja vapaana tarpeeksi. Osa sitten majoittunee aina välillä kavereidensa luona.
Myös Myllynkiventiellä tätä porukkaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Myös Myllynkiventiellä tätä porukkaa.
Onko todisteita? Täällä ei tietääkseni ole ketään, lukuunottamatta erästä, mutta en voi tietysti kertoa ketä koska silloin en piittaisi toisten yksityisyydensuojista.
- Anonyymi
Kyllä maailmaan hörhöjä mahtuu, mutta Naantaliin ei.
- Anonyymi
Eiköhän Naantalissa ole jo näitä hörjöjä ihan riittävästi. Tammistossa, Karvetissa ja Myllynkiventiellä joka kolmas on jo päässyt listalle.
- Anonyymi
Todisteet, tilastot?
- Anonyymi
Mitenköhän kaupunki aikoo ratkaista tämän asunto pulman? Tammikuussa viikolla kolme pitäisi taas tulla kymmenkunta Raisiolaista, mutta oikeasti siis mihin ne tullaan laittamaan kun tilaa ei vain ole.
- Anonyymi
Kyllä Naantalissa tilaa on paljon saaria rymättylässä, askaisissa jne,jne.
- Anonyymi
Askainen kuuluu Maskuun, mutta joo tammikuussa kun yksi kaveri lähtee Niuvaan niin kämppä tyhjillään ja majoittumaan mahtuu monta Raisiolaista. Kukaan ei huomaa tai välitä mitään.
- Anonyymi
Pääasiassa vuokra-asunnot kyllä kuuluisi Naantali laisille, meitä on kunnon porukkaa myös. Ikäihmisiäkin, hissunkissun eläviä. Ei ryypätä ym. Itse hakenut jo kauan uutta asuntoa, Tammiston kerrostalo asunto huonokuntoinen, rempata ei vaikka mikä olisi. Pysyköön (huidut) siellä Raisiossa vaan, kiitos.
- Anonyymi
Aina on tilaa muutamalle Raisiolaiselle voimavaralle.
- Anonyymi
Saa nähdä koska ihmisiltä alkaa tavaraa katoamaan.
- Anonyymi
Autojen ja asuntojen ovet kannattaa oikeasti lukita hyvin sillä tammikuussa saapuu vähän isomman kaliperin tekijöitä sitten.
- Anonyymi
Makasiinipolun käärmetalon asukkaista osa on lempattu asunnoistaan, kuultua tämä, ja Raisiosta tulleet saaneet uuttaa väliaikaisesti heidän rihkamia täynnä oleviin asuntoihinsa.
- Anonyymi
Miten jotain ihmisiä voidaan häätää heidän asunnoista ???
- Anonyymi
Tilan puutetta tosiaan on. Vapaita kohteita on kolme. Tammikuussa pitäisi tulla kymmenkunta Raisiolaista.
- Anonyymi
Keskustaan entisen osuuskaupan tiloihin voitaisiin majoittaa porukkaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Keskustaan entisen osuuskaupan tiloihin voitaisiin majoittaa porukkaa.
Ketä?
- Anonyymi
Eikös Karvetissa ole se joku navetta ja klubitalo jossa ennenkin on näitä huituja majaillut. Sosiaalitoimen tilat Teräskadulla entisen Profmerin tiloissa voisi olla myös vaihtoehtoinen sijoituspaikka.
- Anonyymi
Se navetta toimii monitoimitaloa, ja perjantaisin jotkut työttömät tai eläkeläiset käy töissä.
- Anonyymi
Mikä tai mitä on "huidut" ? Onkos se jokin raisiolainen termi ja sanonta?
- Anonyymi
Näin suomalaisena haluaisin myös tietää mitä sana huidut tarkoittaa . Onko maahanmuuttajia ? Mitä rihkamaan tulee joku on saanut niiden tekemisestä siltä joka on ne ostanut .
- Anonyymi
Jos joku tulee jostain myllynkiventie stä mussuttaa, niin sitte on aika kaukana, sillä myllynkiventien suunnalla hörhöjä on ihan satunnaisia.
Ne paikat missä niitä hörhöjä täällä Naantalissa oikeasti eniten pyörii, nii menkää vähän karvettiin ja nuhjalaan tsekkaa, nii ei paljoo tarvii miettii. Siel vasta pyörii jos jonkinlaista tyyppiä. Ja tätä minun ei edes tarvitse todistaa.
Jos ette usko, niin nuhjala on hyvä esimerkki, ja menkää joku kaunis perjantai-ilta sinne palloilemaan ja kaljalle kuppilaan niin näätte ihan livenä. Oletteko jotain maalaisfoobikkoja? Vittu mitä persupellejä! Menkää äkkiä äiskän tissien väliin itkemään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1218596Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4307857Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-105438Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite825089Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294889Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2373407- 1253124
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os353016Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin853009Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps252620