Joku fiksumpi varmaan osaa kertoa ja vääntää rautalangasta plussat ja miinukset.
Vanha okt (1930), kylmä maapohjainen kellari (perunakellari?) johon kulku ainoastaan ulkokautta. Ei siis asumiskäytössä, eikä ihan heti tarkoitus siihen käyttöön ole muuttaakaan.
Onko täysi mahdottomuus siirtää lämminvesivaraaja kyseiseen tilaan? Jos onnistuu, mitä vaatii?
Talossa yksi kph/wc -yhdistelmä, pieni. Nyt ahdattu suihku, pönttö, lavuaari, pesukone ja pieni lämminvesivaraaja. Tarkoitus olisi saada kuivausrumpu mahtumaan, joka tulisi nykyisen varaajan paikalle pesukoneen päälle ja varaaja vaihtuisi samalla isompaan. Muuta tilaa varaajalle ei oikeastaan ole.
Lämminvesivaraaja kylmään tilaan
6
429
Vastaukset
- Anonyymi
Kun tehdään remontteja, lämminvesivaraaja siirretään saunan lauteiden alle.
Näin toimitaan 90% kaikissa tapauksissa.
t. putkimies 47v
P.s. Katsele kuvastoja eri malleista.- Anonyymi
Kyseisessä talossa ei ole (eikä tule) sisäsaunaa, joten tämä ei mahdollista.
- Anonyymi
Tässä talossa on lvv ollut samanlaisessa kellarissa 25 vuotta, eikä ongelmia ole ollut. Talossa tosin on asuttu koko ajan. Laiton vesimittarin lähelle lämmittimen, mutta ei se ole mennyt päälle.
- Anonyymi
Vanhan talon alla olevasta montusta on sekin hyöty, että pienet vuodot eivät haittaa, ja varoventtiililtä tulevan veden voi antaa mennä maahan.
- Anonyymi
Kiitos vastauksesta! Eli ei ole mahdottomuus.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos vastauksesta! Eli ei ole mahdottomuus.
Toimii. mutta kannattaa kuitenkin vähän eristellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1476774MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny635883Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.884529NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1004456Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1594263Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941650- 4021536
- 821359
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a301345Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?421122