Eiköhän posti millään löytäis vielä vaikeampaa paikkaa noutaa 20kg joulupaketti, kun Metropol keskustassa? Auton saat parkkiin jouluruuhkan aikaan töitten jälkeen lähimmillään noin 2-3 sadan metrin säteelle, jos et halua kanniskella parkkitalojen uumenissa.
Onneksi on Matkahuolto, joka toimittaa paketit, sinne minne ne tilaa. Yhtään pakettia ei tule enää meidän perheeseen postin kautta, jos vaan MH vaihtoehtona.
Leikatkaa vaan nurmikoita ja kolatkaa lumia, siihen teidän kyvyt juuri riittääkin.!!
Joensuun jouluposti.
8
75
Vastaukset
- Anonyymi
Minunkin paketit on ensin tuonne Metropoliin - autottomana on hankala noutaa niitä, koska asun Rantakylässä. On tulossa vielä montapakettia - yks tulossa oleva paketti on yli 20 kg painava. Jännityksellä odotan, onko sekin ohjattu Metropoliin, vaikka on pyydetty toimittamaan paketit Rantakylän S-marketin pakettiautomaattiin.
On paljon vanhuksia, autottomia ihmisiä, joilla on hankala noutaa paketteja Metropolista ja jos on autollisen vaikea löytää parkkipaikkaa, niin ei ole kyllä Joensuun posti nyt enää kartalla!!! - Anonyymi
Niin kääntävät paketit Metropolista Rantakylään , kun soitat tai chattaat postin kans. Moneen kertaan ajelevat pakettien kans Joensuuta ympäriinsä.
- Anonyymi
Eivät muuten käännä. Et saa pakettia sinne, minne sen pyydät. Vaan tulee vain tekstiviesti, että pakettisi on noudettavissa keskustan Metropolista ja se siitä käännöstäsi. Nm:KOKEMUSTA ON.!!
- Anonyymi
Postin oma homma nyt vielä pelaa, mutta osa mm. pakettien toimituksista on delegoitu yksityisille kuljetusfirmoille, joista ei koskaan tiedä missä paketti menee, milloin tulee ja minne, koska mm. omapostin seuranta ei yksityisfirmoilla jostakin syystä vaan toimi.
Posti pilaa omaa mainettaan käyttämällä näitä kaikenmaailman kuljetusfirmoja joiden touhu tuntuu olevan postiin verrattuna vähintäänkin suuripiirteistä. Harmi vaan että näiden ostopalveluiden mokat menee postin omaan piikkiin... - Anonyymi
Hain postin paketin viime viikolla metropolista. Asun n. 5km päässä noutopaikasta.
Autoa en omista, mutta postin asikkaana pysyn jatkossakin. - Anonyymi
Joensuun asiamiespostin toiminnasta ei ole muuta moitittavaa kuin juurikin hankala sijainti, mutta maakunnan muissa asiamiesposteissa saa olla tarkkana että lähetys hinnoitellaan ja yleensäkin lähetetään oikein. "Kaupantädeillä" ei ole hanska hallussa ja ellet itse tiedä kuinka haluat lähetyksesi postittaa ja mikä sen oikea hinta on, saatat joutua maksamaan ihan mitä sattuu. Monta kertaa olen asiaan törmännyt ja asiasta joutunut kassalla vääntämään.
- Anonyymi
Jokainen paketin saaja parantaisi tätä palvelua, kun hakisi pakettinsa sieltä S-marketista mahdollisimman pian. Ne täyttyvät, kun jotkut eivät jouda hakemaan pakettejaan vaan säilyttävät niitä siellä ja varaavat automaatin tai myymälän paikat turhan pitkään-
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jokainen paketin saaja parantaisi tätä palvelua, kun hakisi pakettinsa sieltä S-marketista mahdollisimman pian. Ne täyttyvät, kun jotkut eivät jouda hakemaan pakettejaan vaan säilyttävät niitä siellä ja varaavat automaatin tai myymälän paikat turhan pitkään-
Osaisivat edes paketit ja kirjeet hinnoitella oikein mutta kun ei 😖
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä19511778- 298194
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.586196Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1715126- 424891
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai474470Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1164373- 1183855
- 813343
- 491844