En tiedä mitä tehdä koska olen varmaankin raskaana enkä halua aborttia tehdä vaan pitää sen lapsen jos olen raskaana ja olen 15v tyttö täytän ensivuonna 16v enkä pysty varmaankaan jatkamaan asumista laitoksessa lapsen kanssa enkä pääse himaan asumaan jos mulla on lapsi. Onko apuja mitä teen?
Mitä tehdä jos on tulossa teiniäidiksi
Anonyymi
261
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ensi töiksesi sinun pitää varmistaa, oletko raskaana vai et. Voit tehdä raskaustestin itse tai mennä äitiysneuvolaan.
Jos olet raskaana, niin kerro välittömästi asiasta vanhemmillesi tai laitoksen henkilökunnalle. He kyllä auttavat eteenpäin asiassa.
Olen tänään tekemässä raskaustestin. En uskalla sanoa vanhemmille koska sanoin viikonloppuna äidille että "kelaa jos mä tuun raskaaks" se sano että "no toivottavasti et tuu pitkää aikaa"