Asiakkaita etsinnässä lähinnä ko firman toimintaan liittyen,onko muilla minkälaisia kokemuksia herran palveluista? Tarjousta ajattelimme kysyä mutta kun selvisi että yhden miehen pikkufirma niin uskaltaako ostaa? Onko firman talous kunnossa? Verot? Näinä aikoina pitää olla varovainen.Olisin kiitollinen vastauksista.
Uudenmaan Ikkunapalvelu Oy kokemuksia
7
4354
Vastaukset
- Anonyymi
Ostimme Uudenmaan Ikkunapalvelulta ikkunat kotiimme viime kesänä. Kaikki meni hienosti, saimme mitä luvattiin pitkälti myyntimiehen sekä asentajan hyvällä yhteistyöllä jolla ratkaistiin pari rakenteellista ongelmiaakin sekä kun meilläkin oli sellaiset pellitykset ikkunoissa ettei kovinkaan moni osaisi varmasti edes tehdä, lopputulokseen ei voi olla muuta kuin tyytyväinen. Varsinkin asentajien palveluun olimme todella tyytyväisiä mutta laitoimme kyllä merkille että Uudenmaan Ikkunapalvelulle ei ole omia asentajia vaan käyttävät alihankintaa kuten varmasti moni muukin alalla. Meillä jäi myös positiivinen kokemus palvelusta pitkälti Loimaalaisen asentajan ansiosta joka tuntui olevan ammattitaitoinen ja sitoutunut ratkaisemaan myös vastaan tulleet ongelmat. Näin meillä Espoossa kesäkuussa, ja arvosana on yhäkin se kymppi.
- Anonyymi
V.2018 uusimme talon kaikki 7 ikkunaa, jotka tilasimme avaimet käteen pakettina Uudenmaan ikkunapalvelulta. Hinta oli varsin kilpailukykyinen, ja asennus onnistui sovittuna ajankohtana ilman ongelmia. Ammattitaitoiset asentajat tekivät hyvää työtä, ikkunat oli vaihdettu 4 tunnissa. Kävivät seuraavana päivänä vielä tekemässä smyygit ja tarkastettiin työ yhdessä läpi.
- Anonyymi
Ostettiin ikkunat viime vuonna, en voi suositella. Asentajatiimi hoiti hommansa hyvin, mutta Uudenmaan Ikkunapalvelun edustajan käytös ja asenne oli kovin asiatonta.
- Anonyymi
Eikä ole ensimmäinen kerta kun ko asiasta kuulee.
- Anonyymi
En missään nimessä ostaisi. Olen samaa mieltä toisen kommentoijan kanssa, jonka mielestä myyntimiehen asenne ja toiminta on ala-arvoista. Jos yrityksellä ei ole edes omia asentajia, niin aivan turha toimija.
- Anonyymi
Alihankkijoita käyttävät ja kuulemma vaihtuvuus tiuhaa minkä selittää että jättävät maksamatta ja pitävät itse rahat, näin siis kertoi eräs entinen asentaja.aika touhua sanoisin
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 303888
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131869Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631324Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951256Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.671135Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A5981- 47901
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti356868Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥26851En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?39841