Ohjausrymä tänään koolla. Hyvää tiedossa.!
Karstulassa paalutetaan tulevaisuutta
15
161
Vastaukset
- Anonyymi
Kuulin ,et eivät olisi maskeja käyttäneen " paalutuksessa" siinäpä oivia esimerkkejä kuntien " edustajista" Voiko olla tottakaan tällanen käytös ??
- Anonyymi
Kuuluu olevan niin hyvää, että muuttoilmoitusta tekemään.
- Anonyymi
Se on Kanervio nyt ison kunnan johtaja ????
- Anonyymi
Menot ei pienenny mutta tulot lissääntyy yhdentymisavistuksen verta ! kyllä pärjäillään 2-3 vuotta
- Anonyymi
Tulevaisuus tässä on kolmen vuoden mittainen.
- Anonyymi
Kun jappastelusta ja vatuloinnista on päästy kaikki menee askelmerkein tahdikkaasti maaliin! 1..2..3....
- Anonyymi
Hoippuloinnille on aika vähän tilaa ,ehkä? Nuotit ja tahti KUN TULEE valtionmisteriöltä .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hoippuloinnille on aika vähän tilaa ,ehkä? Nuotit ja tahti KUN TULEE valtionmisteriöltä .
On se aikakin Karstulan päättäjien ryhdistäytyä pakon edessä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On se aikakin Karstulan päättäjien ryhdistäytyä pakon edessä.
Ymmärtääkö ne mistään mitään?
Takapirut hoitaa asian...
- Anonyymi
Ja niin se ei mene,etteikö se jotenkin mee, ????
- Anonyymi
Nyt kuullottaa hyvälle....!
- Anonyymi
Viimeiset vaalit pidetään kevväällä joissa valitaan näist kunnista. Kun kunnat yhtyy tulee näistä kuppikunnista yhteenkoottu yhtymävaltuusto. Ja se on viimenen sellanen jossa on kuntarajat huomioitu vielä kiintiöperiaatteella.
Jatkossa uus isokunta on yks alue josta ei auta kun keskittämällä yrittää omankylän porukoita läpi. - Anonyymi
Menee pelleilyksi koko uuden kunnan perustaminen.
- Anonyymi
Eikös yleensäkin " nykypolitiikkakin " suurelta osaltaan ole vain näin peruskoulun käyneen mielestä " sirkuspellejen touhua" Joutuu kysymään ,kuin Siunattu hulluus ,elokuvassa toinen toiselta mieheltä ,- oletko muuten koskaan nähnyt OIKEIN VIISASTA miestä ? Toinen siihen .no en ,vähän viisaamman vain.?
- Anonyymi
Eikös se kuitenkin ole hyvä, että peruskoulu on suoritettu loppuun! Tämä vaatimus olisi erittäin hyvä myös valtuutetuille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1492033Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3051727- 931567
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001210Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois781193- 671150
- 251061
- 481007
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73966- 45947