Ohjausrymä tänään koolla. Hyvää tiedossa.!
Vastaukset 15
- Anonyymi
Kuulin ,et eivät olisi maskeja käyttäneen " paalutuksessa" siinäpä oivia esimerkkejä kuntien " edustajista" Voiko olla tottakaan tällanen käytös ??
- Anonyymi
Kuuluu olevan niin hyvää, että muuttoilmoitusta tekemään.
- Anonyymi
Se on Kanervio nyt ison kunnan johtaja ????
- Anonyymi
Menot ei pienenny mutta tulot lissääntyy yhdentymisavistuksen verta ! kyllä pärjäillään 2-3 vuotta
- Anonyymi
Tulevaisuus tässä on kolmen vuoden mittainen.
- Anonyymi
Kun jappastelusta ja vatuloinnista on päästy kaikki menee askelmerkein tahdikkaasti maaliin! 1..2..3....
- Anonyymi
Hoippuloinnille on aika vähän tilaa ,ehkä? Nuotit ja tahti KUN TULEE valtionmisteriöltä .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hoippuloinnille on aika vähän tilaa ,ehkä? Nuotit ja tahti KUN TULEE valtionmisteriöltä .
On se aikakin Karstulan päättäjien ryhdistäytyä pakon edessä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On se aikakin Karstulan päättäjien ryhdistäytyä pakon edessä.
Ymmärtääkö ne mistään mitään?
Takapirut hoitaa asian...
- Anonyymi
Ja niin se ei mene,etteikö se jotenkin mee, ????
- Anonyymi
Nyt kuullottaa hyvälle....!
- Anonyymi
Viimeiset vaalit pidetään kevväällä joissa valitaan näist kunnista. Kun kunnat yhtyy tulee näistä kuppikunnista yhteenkoottu yhtymävaltuusto. Ja se on viimenen sellanen jossa on kuntarajat huomioitu vielä kiintiöperiaatteella.
Jatkossa uus isokunta on yks alue josta ei auta kun keskittämällä yrittää omankylän porukoita läpi. - Anonyymi
Menee pelleilyksi koko uuden kunnan perustaminen.
- Anonyymi
Eikös yleensäkin " nykypolitiikkakin " suurelta osaltaan ole vain näin peruskoulun käyneen mielestä " sirkuspellejen touhua" Joutuu kysymään ,kuin Siunattu hulluus ,elokuvassa toinen toiselta mieheltä ,- oletko muuten koskaan nähnyt OIKEIN VIISASTA miestä ? Toinen siihen .no en ,vähän viisaamman vain.?
- Anonyymi
Eikös se kuitenkin ole hyvä, että peruskoulu on suoritettu loppuun! Tämä vaatimus olisi erittäin hyvä myös valtuutetuille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1202452Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401622Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6531066- 106993
- 71972
- 98926
- 48885
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk81749Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik33736- 71718