mikä kokemäen ruokakaupoista on paras ja monipuolisin. plussat ja miinukset
Kaupat kokemäellä
Anonyymi
141120
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Spaari o hyvä ja laasse tori
Samoin minun mielestä Lassentori on koko elämäni paras kauppa!
Kaskisen kauppa on myös tosi hyvä
Mun mielestä Ruokavarasto on paras, ei liian suuri eikä liian pieni. 👍
Mä kävin jouluviikolla Hulkon kaupassa, siinä sillan pielessä. Oli hyvät tarjoukset.
Ajankolla parhaat makkarat, ja makkara mestarilla hyvät jutut. Pärjäis vaikka käytettyjen autojen kauppiaana.
En tiedä autoista mitään. En koskaan lue koneviestiä enkä sen alan julkaisuja, kun ei kiinnosta jutut konepellin alta. Sellaiset lukee joita ne kiinnostaa.
Teen silkkipainohommia, ja harrastelen medialiikuntaa, katselen naisten kuviokelluntaa mielelläni.
Mielestäni paras kauppa on käteiskauppa. Käteisellä voi ostaa mitä vaan milloin vaan mistä vaan.
Apteekki, sanoivat että voi näitä pillereitä popsia, ruokakauppa hekin on. Bonus korttia eivät tarjonneet, mutta koronan voivat kaupantekiäiseksi antaa.
Tiedämme marketin, jonka tuotteita on kerätty pakastimeen laboratoriokokeita varten, koska sisältö ei ole aivan sitä mitä luettelossa on merkitty. Kauppiaalla on tietenkin suhteita paikkakunnan kyseenalaisimpaan vaikuttajaan jonka ura on ollut pelkkää naurettavaa farssia koko olemassaolonsa ajan.
Lahjuksilla päästään vain osan matkaa, sitten tulee paljastus ja sitten lusitaan. Onneksi on apteekki lähellä, kuinkas ollakaan.
Ei tämä kokemäellä ollutkaan vaan
Ha ha. On antabukset sisällä kun juttu luistaa.
Kyllä ne löytää tiensä testituloksiin. Hanskin spar tietää.
Pysähtyykö joku kauppa-auto Korkeaojalla?
Nurmisen kauppa-auto, tiistaisin ja torstaisin. Osuuskaupan Niemisen ajama auto kiertää nykyisin vaan Kauvattalla.