Keva , kuntaalan eläkkeet maksettiin virheellisesti . Tammikuun eläke joulukuusssa, ja se tekee monelle mätkyjä, ja vaikuttaa saatuihin erilaisiin tukiin. Kuntaalan palkat ovat muutenkin pieniä tavallisilla työntekijöillä, ja eläkkeet sen mukaiset, nyt saatiin oikea joululahja eläkeläiset. Verottaja katsoo sen tämän vuoden tuloiksi, . Odotellaan tekeekö keva mitään tämän asian oikaisuksi?
Eläkkeet. joululahja kevalta
10
148
Vastaukset
- Anonyymi
Tämä on Kevalta hyvin vakava virhe. Jos joku joutuu taloudellisesti kärsimään, on Kevalle syytä lähettää lasku tai haaste Kevalle. Ryhmäkanne voisi ehkä tulla kyseeseen.
- Anonyymi
Lasku, mistä kustannuksista?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lasku, mistä kustannuksista?
Mikä lasku?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä lasku?
Mikä haaste?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä haaste?
EI tässä tikkakisaan aleta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
EI tässä tikkakisaan aleta.
Missä tässä? Sielläkö?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missä tässä? Sielläkö?
Minä ehdin jo maksaa muutaman laskun, joidenka eräpäivä olisi ollut 5.1.2021.
En siis pysty enää palauttamaan 980 euron kevan eläkettä kun tilillä on enää 820 euroa.
Seuraavana vuokra 1.1.2021. 522 euroa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä ehdin jo maksaa muutaman laskun, joidenka eräpäivä olisi ollut 5.1.2021.
En siis pysty enää palauttamaan 980 euron kevan eläkettä kun tilillä on enää 820 euroa.
Seuraavana vuokra 1.1.2021. 522 euroa.Tuskin monikaan enää pystyisi palauttamaan eläkettään ja ei kai se pakko olekaan. Halutessaan kai voi niin tehdä, kun ilmoittaa kevalle ensin.
Tämä joulunaika on vaan paha, kun varmasti haluaa lahjoja ostella ja enemmän ruokaa, tammikuu voi tehdä tiukkaa, kun rahaa ei tulekaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuskin monikaan enää pystyisi palauttamaan eläkettään ja ei kai se pakko olekaan. Halutessaan kai voi niin tehdä, kun ilmoittaa kevalle ensin.
Tämä joulunaika on vaan paha, kun varmasti haluaa lahjoja ostella ja enemmän ruokaa, tammikuu voi tehdä tiukkaa, kun rahaa ei tulekaan.Mitä lahjoja?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä lahjoja?
Ja kenelle&millä rahalla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.1503805Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,863229SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.852644Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.72426Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2472373Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a392226Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv841833- 42979
- 95958
- 53849