Mitä mieltä Iisalmi logosta, onko siinä jotain rietasta? Entäs seurakunnan logo?
Iisalmi logo
18
826
Vastaukset
- Anonyymi
Sulo vilen pipo päässä ja joku nuori ihminen polvistuneena
- Anonyymi
Joka näkee siinä jotain rietasta, niin sillä on jonkinasteinen seksuaalinenhätätila. Mutta ei siitä kyllä Svenkään erotu, jos ei tiedä siinä olevan. Täyttä nykytaidetta, josta ei saa mitään käsitystä tietämätön.
- Anonyymi
Oikealla on ortodoksinen risti ja metsissä ja puistoissa suoritetaan latvankaatoa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oikealla on ortodoksinen risti ja metsissä ja puistoissa suoritetaan latvankaatoa.
Nyt on seksuaalinen hätätila päällä. Epäiltävästi tuo muistuttaa tilannetta, jossa lainvastaisesti valittu kepu hyväveliosakas on ojentamassa, lainvastaisesti ylimääräistä mammonaa virkamiehelle.
- Anonyymi
Niimpä, on kyllä tosi sairas mielikuvitus jos noissa näkee jotain seksualisuutta, hoitoon ja äkkiä.
- Anonyymi
Miksi ylipäätään piti mennä retusoimaan entistä toimivaa logoa?
- Anonyymi
Kepu yrittää saada nousemaan ennätysalhaista kannatustaan. Ei enää auta!
- Anonyymi
Iisalmi hunningolla. Rakkauskirjeet, pussauskoppi, tämäkin ja mitä seuraavaksi, jotta maaseutukaupunki pelastuu. Kunnia meni, mutta maine kasvoi.
- Anonyymi
Kyllä pitää kaikkea mitä näkee ajatella seksuaalisesti. Minulle ei kyllä tule sellainen ensimmäisenä mieleen kummastakaan logosta.
- Anonyymi
Unohdetaan seksuaaliset ajatukset, mitä näet logossa ja kuinka hyvin se kuvaa Iisalmea?
- Anonyymi
Puutteessa elvät näkevät joka paikassa seksiuaalisuutta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puutteessa elvät näkevät joka paikassa seksiuaalisuutta.
Tai siitä nauttivat näkevät sitä joka paikassa.
- Anonyymi
Turha kiukutella siitä, että ihmiset näkee erilaisia asioita eri tavoin. Ihmisen psyyke on mitä on ja se pitäisi huomioida myös visuaalisen viestinnän suunnittelussa. Maailmalta löytyy runsaasti tunnuksia yms. grafiikkaa, joissa on jätetty lopputarkastelu tekemättä. Ja kun nyt eletään somen aikaa, niin sitäkin tarkempi täytyy olla. Se on herkästi varsin vihamielinen paikka, jossa asiat vääristyy helposti ja jossa tehdään myös tahallisia vääristelyjä.
Iisalmen tunnuksen teossa jäi myös puolitiehen sen luomien assosiaation tarkastelu. Jos joku näyttää joltain, se tasan näyttää joltain, eikä sitä mielensä pahoittajien mielipiteillä saa pois. Iisalmen tunnuksen saa pienellä muutoksella pois päin poskiotosta. Se ei ole iso keissi. Minulta meni siihen n. 10 minuuttia. Ei se paras mahdollinen ole, mutta antaa vinkin.
https://ibb.co/zRBdq3j - Anonyymi
Kumma juttu, että joillain on heikko kyky sietää erilaisia mielipiteitä, että pitää ilmoittaa asiallisetkin viestit poistoon.
Palataanpa taas asiaan. Iisalmen seurakunnan tunnuksesta tulee mieleen sukupuolielin, koska siinä on kaikki osat meille tutussa muodossa, suhteessa ja paikassa. Kyse ei ole jotenkin viallisesta mielestä, vaan täysin luonnollisesta asiasta. Sitä vain tietenkin paheksutaan, koska kyseessä on sentään kaksi asiaa, joiden välillä on sitä tiettyä tabumaisuutta.
Mutta... pienellä muutoksella seurakunnankin tunnus olisi saatu pois päin ei toivotusta assosiaatiosta. https://ibb.co/L8bLT0B- Anonyymi
Ja sitten meni poistoon se toinen ehdotelmasi.
- Anonyymi
Kaupungin tiedotusosasto suunnitteli(retusoi) logon, hämmentyi vastaanotosta, löysi jujun logosta, pisti nauruksi, ja nyt sama osasto jatkaa selittäen mediassa, että tämähän käännetään ilon aiheeksi( https://www.savonsanomat.fi/paikalliset/3197367 )
Mitä sanoo kaupunginvaltuutetut tällaisesta virkamiesvallasta? - Anonyymi
Pitää olla ihan pöpi, jos tuollaista siitä logosta höpöttää.
- Anonyymi
Kaikissa teoksissa rietasta jos silläsilmällä katsoo. Ei ole kaukana pojat päivät, jos tätärataa jatkuu kun kirkossa ristiin naulittu lähtee, kun se juutas on mies niin keskeisellä paikalla.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2252960Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1822596Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1101227Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1351144- 701078
Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831055Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2871050Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3431013Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20959Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22798