Mitä mieltä Iisalmi logosta, onko siinä jotain rietasta? Entäs seurakunnan logo?
Iisalmi logo
18
813
Vastaukset
- Anonyymi
Sulo vilen pipo päässä ja joku nuori ihminen polvistuneena
- Anonyymi
Joka näkee siinä jotain rietasta, niin sillä on jonkinasteinen seksuaalinenhätätila. Mutta ei siitä kyllä Svenkään erotu, jos ei tiedä siinä olevan. Täyttä nykytaidetta, josta ei saa mitään käsitystä tietämätön.
- Anonyymi
Oikealla on ortodoksinen risti ja metsissä ja puistoissa suoritetaan latvankaatoa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oikealla on ortodoksinen risti ja metsissä ja puistoissa suoritetaan latvankaatoa.
Nyt on seksuaalinen hätätila päällä. Epäiltävästi tuo muistuttaa tilannetta, jossa lainvastaisesti valittu kepu hyväveliosakas on ojentamassa, lainvastaisesti ylimääräistä mammonaa virkamiehelle.
- Anonyymi
Niimpä, on kyllä tosi sairas mielikuvitus jos noissa näkee jotain seksualisuutta, hoitoon ja äkkiä.
- Anonyymi
Miksi ylipäätään piti mennä retusoimaan entistä toimivaa logoa?
- Anonyymi
Kepu yrittää saada nousemaan ennätysalhaista kannatustaan. Ei enää auta!
- Anonyymi
Iisalmi hunningolla. Rakkauskirjeet, pussauskoppi, tämäkin ja mitä seuraavaksi, jotta maaseutukaupunki pelastuu. Kunnia meni, mutta maine kasvoi.
- Anonyymi
Kyllä pitää kaikkea mitä näkee ajatella seksuaalisesti. Minulle ei kyllä tule sellainen ensimmäisenä mieleen kummastakaan logosta.
- Anonyymi
Unohdetaan seksuaaliset ajatukset, mitä näet logossa ja kuinka hyvin se kuvaa Iisalmea?
- Anonyymi
Puutteessa elvät näkevät joka paikassa seksiuaalisuutta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puutteessa elvät näkevät joka paikassa seksiuaalisuutta.
Tai siitä nauttivat näkevät sitä joka paikassa.
- Anonyymi
Turha kiukutella siitä, että ihmiset näkee erilaisia asioita eri tavoin. Ihmisen psyyke on mitä on ja se pitäisi huomioida myös visuaalisen viestinnän suunnittelussa. Maailmalta löytyy runsaasti tunnuksia yms. grafiikkaa, joissa on jätetty lopputarkastelu tekemättä. Ja kun nyt eletään somen aikaa, niin sitäkin tarkempi täytyy olla. Se on herkästi varsin vihamielinen paikka, jossa asiat vääristyy helposti ja jossa tehdään myös tahallisia vääristelyjä.
Iisalmen tunnuksen teossa jäi myös puolitiehen sen luomien assosiaation tarkastelu. Jos joku näyttää joltain, se tasan näyttää joltain, eikä sitä mielensä pahoittajien mielipiteillä saa pois. Iisalmen tunnuksen saa pienellä muutoksella pois päin poskiotosta. Se ei ole iso keissi. Minulta meni siihen n. 10 minuuttia. Ei se paras mahdollinen ole, mutta antaa vinkin.
https://ibb.co/zRBdq3j - Anonyymi
Kumma juttu, että joillain on heikko kyky sietää erilaisia mielipiteitä, että pitää ilmoittaa asiallisetkin viestit poistoon.
Palataanpa taas asiaan. Iisalmen seurakunnan tunnuksesta tulee mieleen sukupuolielin, koska siinä on kaikki osat meille tutussa muodossa, suhteessa ja paikassa. Kyse ei ole jotenkin viallisesta mielestä, vaan täysin luonnollisesta asiasta. Sitä vain tietenkin paheksutaan, koska kyseessä on sentään kaksi asiaa, joiden välillä on sitä tiettyä tabumaisuutta.
Mutta... pienellä muutoksella seurakunnankin tunnus olisi saatu pois päin ei toivotusta assosiaatiosta. https://ibb.co/L8bLT0B- Anonyymi
Ja sitten meni poistoon se toinen ehdotelmasi.
- Anonyymi
Kaupungin tiedotusosasto suunnitteli(retusoi) logon, hämmentyi vastaanotosta, löysi jujun logosta, pisti nauruksi, ja nyt sama osasto jatkaa selittäen mediassa, että tämähän käännetään ilon aiheeksi( https://www.savonsanomat.fi/paikalliset/3197367 )
Mitä sanoo kaupunginvaltuutetut tällaisesta virkamiesvallasta? - Anonyymi
Pitää olla ihan pöpi, jos tuollaista siitä logosta höpöttää.
- Anonyymi
Kaikissa teoksissa rietasta jos silläsilmällä katsoo. Ei ole kaukana pojat päivät, jos tätärataa jatkuu kun kirkossa ristiin naulittu lähtee, kun se juutas on mies niin keskeisellä paikalla.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk1796517Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6933973SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1443266Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no3813044Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti242574"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1632085Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a7091949SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?711603Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii5121566Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re331560