Outokumpulaisessa, pääkadun varressa sijaitsevassa lounaspaikassa on Koronaan sairastunut henkilö työskennellyt.
Onko altistuttanut ruokailijoita ja henkilökuntaa, se lienee epäselvää, mutta riski lienee suuri.
Suurelle joukolle ihmisiä!!
Onko altistuttanut ruokailijoita ja henkilökuntaa, se lienee epäselvää, mutta riski lienee suuri.
Suurelle joukolle ihmisiä!!
Vastaukset 30
Vanhimmat
Olikohan Antinkujalla lauantaina?
Korona jatkaa leviämistään tehtiinpä sitten mitä hyvänsä.
Näkymättömänä vihollisena on hankala torjua ja väistellä joten paras jatkaa normaalielämää..
Itse en stressaa turhaa, ei auta se pätkääkään..
Juuri sinunlaiset piittaamattomat ihmiset olette suurin uhka.
Stressaaminen ei pelasta sairaudelta. Normaalielämä käsiä pesten ja desinfioiden riittää pelastamaan turvavälien kanssa paljolta.
Tiedotusvälineet luo hysteriaa ja heikot sortuu siihen helposti, minuun ei vaikutusta mokomalla hypetyksellä ole.. Jos kuolen niin siitä vaan, kuolemanjälkeinen matkani on suunniteltu melkoisen tarkkaan..
Juu, siinä ravintelissa missä on vihreät mainosvalot! Juoksupoika toitottaa jo ovella että kokki ja ruokia ajava kuski on karanteenissa.
persut tekee vaalityötään että yrittäjät kärsisivät mahdollisimman paljon tappiota
Miksi+sinitarhraimet+on+yrittäjien+ja+kansalaisten+kimpussa.+Vihaiset+ihmiset+eivät+pidä+petollisen+Sinisten+koijjareiden+joukkioa+rehtinä+porukkaan.+Pimeyden+keskellä+luikkivaa+on+nää+sinistarhraimet.enerkian+asiakkaat+tyrmistyneenä+ekaksi+8.2+%+tämän+vuoden+siirtohintaa+missään+ja+sama+lähes+heti+ensi+vuoden+alkuun.+5-6+prossaa.+Ja+kohta+joku+selittää+et+ei+myynnillä+vaikutuksiin.+Ja+sinistentahrain+aika+nostaa+Okusta+kytkin,+hävetkää+koijaajat+siniset
Sanos muuta täähän on juoppojen ja mieletään järkkyjen mellastus paikka
Pitäähän sairailla ihmisraunioilla olla palstansa täällä jossa kertovat sairaudestaan...
Onko kaupungin kaikki kiinteistönhoitajat karanteenissa?
Korona voi tulla keneenkä vain. Typerää syyllistää ihmisiä sairaudesta,suorastaan sairasta
Sairasta on persujen politikointia kaikilla asioilla. Ihmisiä maalitetaan ja uhkaillaan.
Pete on vauhdissa.
Minne ne sidenrauvat laitetaan?
kyllä korona siderauvalla pysähtyy ja turvaväli pysyy
Eiköhän ole parasta,ettei syyllistetä ihmisiä koronaviruksen aiheuttamista sairastumista. Se kun voi kelle hyvänsä sattua omalle kohdalle,ettei tiedä itse tartuttavansa tautia. Valitettavasti jokaisen on käytävä töissä työnantajan ohjeistuksen mukaan,ja jäätävä kotiin kun selviä flunssaoireita vähänkin on. Vasta testitulokset saatuaan tulee eristykseen määräys,ja eikös altistuneet terveetkin laiteta karanteeniin. Siihen pitää vain luottaa että jäljitystyö toimii,ja ihmiset kertoo ketä missäkin tiloissa oli,jos tilanne niin vaatii,että altistuneet löydetään. Pestään käsiä. Ei pärskitä toisia päin,pidetään turvaväliä.
Nuo persupoliitikot eivät osaa muuta. He ovat todella arvaamattomia.
Eikö olisi järkevintä olla vain siinä minkä itse kukin pystyy tekemään tässä tilanteessa? Ja seurata ohjeistuksia,joita AVI ja muut ylemmät tahot asettavat. Se tilannetta ei muuta,että Suomi24 palstalla,käytännössä nimetään paikkoja ja jopa ihmisiä.
Joulu on jo ovella ja korona tervetullut vieraamme.. Hittojako mokoman vuoksi stressaamaan..
Kas kun yksikään puolue ei ole ilmoittanut estävänsä koronan leviämisen ?? Siinä olisi saumaa vaalivoittoon sillä puolueella.
Persut tunnetusti vastustavat kaikkea hyvää ja pahaa, miksi eivät pistä jo toimeksi ?? Eikö rahkeissa ole varaa ??
Lukiessani näitä keskusteluja, ihmettelen miksi aina persut vedetään joka keskusteluun vaikka ei olisi mitään tekemistä asian kanssa. En ole persu enkä muukaan, mutta ihmettelen vaan keskusteluiden laatua. Enkä ole edes paikkakuntalainen.
Persut ja korona ovat yhtä vaarallinen coktail, molemmat kiduttaa ja kenties tappaakin..
Keskustelu täällä on mitä sattuu, pikkunilkit riitelevät milloin mistäkin..
Olen ylpeä Persu ja syön ilman maskia jouluruuan sukuni kanssa.
Ihan järkevintä lukea siunsoten tiedotteet. Pestä ahkeraan käsiä. Pitää turvavälejä,maskia tarpeen mukaan. Huhuna ihmisten ja paikkojen nimeäminen,ei niistä koronavirusta.
Oliskohan alkujaan pitäny sulkea koulu... Järki hoi, miun lapsi ei menny ekan tartunnan jälkeen koulun lähellekkään..
Siun Soten altistudpaikkaluettelossa ei ole yhtään Outokumpulaista ravintolaa. Minkäköhän takia?
Koska kysymys on pelkästä paikan arvailusta ja yrittäjien mollauksesta, tartuntaa tms. ei ole muualla kuin siun soten ilmoittamissa paikoissa..
Täällä kirjoitetaan pelkkää paskaa kaikista ja kaikesta joten olen puhunut Ugh..
Tämä on persujen kunnallisvaalipropagandaa.
He käyvät paikkakunnan kimppuun kaikin tavoin. Ei jatkoon.
Eikös se siun sote ilmoita listauksissaan vaan ne paikat joista ei ole ihmisiä/altistuneita tavoittanut!! Hyvä jos sai aikaisessa vaiheessa baarissa altistuneet kiinni
Altistuspaikkaluettelossa SiunSoten sivuilla ei ole yhtään Outokummun ravintolaa. Onko siellä vielä jotkin salaiset sivut, joista altistuspaikkoja löytyisi?
Nimittäin kaikillehan pitäisi ilmoittaa altistumisriskistä, jos OLISI käynyt niin kuin aloitus huhuaa, mutta siunsoten sivut ovat täysin hiljaa siitä että olisi käynyt, joten ihan huuhaata koko aloitus.
Aloitus huhuaa niinkuin persut muutenkin. "Minun luulin on tosi! Maapallo on litteä, lepakot räjähtelevät tuulimyllyjen lähellä, rokotteessa on mikrosiru..."
Huuhaan levittäjä.
Koska henkilöt olivat altistuneen muualla, eikä tartuntaa ole....!